Boris Johnson po završení brexitu: Lidé věděli, že je to možné. Ale říkali jim, že to nepůjde

25.12.2020 18:23 | Zprávy

„Znovu jsme převzali vládu nad našimi zákony a nad naším osudem. Vzali jsme si zpět kontrolu nad každým písmenkem a každou čárkou naší regulace. Úplně a neomezeně. Britské zákony bude vytvářet výlučně britský parlament,“ pochválil v rámci svého projevu vystoupení z Evropské unie a konec pobrexitového přechodného období britský premiér Boris Johnson. Dohoda dle něj přináší novou stabilitu. Občany Spojeného království vyzval, aby okamžik, kdy jsou „znovu skutečně nezávislým národem“, využili ve svůj prospěch.

Boris Johnson po završení brexitu: Lidé věděli, že je to možné. Ale říkali jim, že to nepůjde
Foto: Repro Twitter @BorisJohnson
Popisek: Britský premiér Boris Johnson oslavuje brexitovou dohodu

Britský premiér ve svém projevu pochválil dohodu s Evropskou unií za to, že ochrání britská pracovní místa a umožní britskému zboží přístup na trh EU bez cel a kvót.

„Dosáhli jsme něčeho, o čem lid této země instinktivně věděl, že bylo dosažitelné. Ale říkali mu, že je to nemožné. Znovu jsme převzali vládu nad našimi zákony a nad naším osudem. Vzali jsme si zpět kontrolu nad každým písmenkem a každou čárkou naší regulace. Úplně a neomezeně. Britské zákony bude vytvářet výlučně britský parlament. Vykládat je budou výlučně britští soudci sedící u britských soudů,“ pochválil brexit britský ministerský předseda v rámci oznámení o uzavření vůbec největší obchodní dohody v hodnotě 600 miliard liber.

K právu Evropské unie též dodal, že Britové budou schopni „stanovit si vlastní standardy a inovovat způsobem, kterým chtějí“. „Budeme schopni rozhodovat se, jak a kde budeme stimulovat nová pracovní místa a novou naději,“ připojil.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

náměstci

Dobrý den, nemyslíte, že není problém jen v počtu náměstků, ale celkově? Nač potřebujeme tolik ministrů, ale třeba i zákonodárců? Já myslím, že kdyby jich bylo třeba o 1/3 míň, klidně i o polovinu, nic by se nestalo. A vůbec nač je třeba tolik úředníků, poradců a bůh ví koho ještě? Není tohle cesta,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Haha, ani její jméno napsat neumíte. V TOP 09 se smějí, ale Pekarovou Adamovou napsali sami špatně

6:30 Haha, ani její jméno napsat neumíte. V TOP 09 se smějí, ale Pekarovou Adamovou napsali sami špatně

Strana TOP 09 se vysmívá opozičnímu hnutí ANO za chybu v předložené listině pro svolání mimořádné sc…