Kocourek ve stížnosti poukazoval na údajně vadnou právní kvalifikaci i na to, že se podle něj neprokázala motivace ani úmysl a že od začátku řízení bylo sporné, jakým jednáním měl trestné činy spáchat.
Ústavní soudci ale nezjistili žádné porušení základních práv. „Nelze dovodit ani excesivní odklon od zákonných zásad ovládajících postupy soudů v řízení ani od pravidel ústavnosti, traktovaných v judikatuře Ústavního soudu,“ stojí v usnesení.
Případem se loni zabýval také Nejvyšší soud. Kocourkovi trest potvrdil, ale zrušil verdikt nad komplicem, někdejším ředitelem ministerského odboru Miroslavem Vosykou. Podle předchozího rozsudku Městského soudu v Praze Vosyka dostal rok vězení s dvouletou zkušební lhůtou. Po zásahu Nejvyššího soudu projednal městský soud Vosykův podíl na trestném činu ještě jednou a uložil mu tři roky vězení s tříletým podmínečným odkladem.
Sdružení EMA podle obžaloby nemělo ve stanovách určenou jako hlavní cíl sportovní činnost, ani ji pravidelně a organizovaně nezajišťovalo. Také podle spisu nepůsobilo celostátně, navíc chtělo peníze pro akci, která se už konala.
Oba obžalovaní se hájili tím, že sdružení do svých stanov bod o sportovní činnosti doplnilo později, o dalších nedostatcích jim prý referenti neřekli.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp