„Je to jeden z nejabsurdnějších nápadů poslední doby. Je pro mne neuvěřitelné, že v naší zemí se tímto způsobem dají získat ‚politické body‘, což je zjevně hlavní ministrův plán,“ pozastavil se Niedermayer.
Jak následně dodává, logika návrhu mu uniká. „Podle ústavního právníka pana Kysely si zřejmě autor popletl století, a ti, co volají po tom, abychom ‚byli jako Izrael‘, pomíjejí poněkud jinou bezpečnostní situaci, ale hlavně, mají o svém vzoru trochu pokřivené informace,“ poznamenal Niedermayer. Bizarnější je pak podle něj ještě ta logika, že tímto krokem bude převezen Brusel, kde bude zřejmě velmi brzy ministry a parlamentem schváleno omezení držby některých zbraní.
„Naše země se v poslední době docela často pasuje do pozice unijního člena, který má nejmenší pochopení pro to, na čem se ostatní za naší přítomnosti domlouvají. Přitom promyšlených návrhů na řešení problémů dneška se od našich představitelů na stůl, u něhož ministři unijních zemí jednají, moc nedostalo...“ uzavřel svůj text Niedermayer.
Celý příspěvek Luďka Niedermayera:
Vláda se má zabývat návrhem pana ministra Chovance umožnit civilistům střelnou zbraní bránit na ulici naši demokracii tím, že budou střílet teroristy.
Je to jeden z nejabsurdnějších nápadů poslední doby. Je pro mne neuvěřitelné, že v naší zemí se tímto způsobem dají získat "politické body", což je zjevně hlavní ministrův plán.
Logika návrhu asi nejen mně uniká – podle ústavního právníka pana Kysely si zřejmě autor popletl století, a ti, co volají po tom, abychom "byli jako Izrael", pomíjejí poněkud jinou bezpečnostní situaci, ale hlavně, mají o svém vzoru trochu pokřivené informace (jak ukazuje text).
Ještě více bizarní je logika, že tímto krokem "převezeme Brusel", kde zřejmě velmi brzy bude ministry a parlamentem schváleno omezení držby některých zbraní. V textu, který o tom dnes napsal seznam.cz, se totiž dočteme:
"Mimo záznam přitom řada politiků připouští, že ústavní dodatek není klíčový sám o sobě, ale ve vztahu k evropské směrnici. Změna ústavy by totiž Brusel mohla odradit od toho, aby po Česku chtěl začlenění směrnice, případně aby ho vláčel po evropských soudech za nerespektování rozhodnutí EU."
Pokud toho naši politici ví o Unii, jejímž jsme již pár let členem, tolik, že si toto myslí, je to tragické. A snad ještě horší by bylo, pokud by si tak její fungování představovali nebo přáli. V něm by totiž třeba Německo jako čistý plátce mohlo chtít, aby bylo vyloučeno z financování evropského rozpočtu, Francie by třeba mohla odmítnout dovoz českých výrobků a Rakousko vykázat naše občany, kteří tam pracují. Projekt Unie by se prostě rozpad. Stejně tak předpokládám, že je v našem zájmu, aby Komise plnila svou roli "strážce dodržování legislativy". Třeba u diskriminace našich zaměstnanců v zahraničí.
Naše země se v poslední době docela často pasuje do pozice unijního člena, který má nejmenší pochopení pro to, na čem se ostatní za naší přítomnosti domlouvají. Přitom promyšlených návrhů na řešení problémů dneška se od našich představitelů na stůl, u něhož ministři unijních zemí jednají, moc nedostalo...
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef