Nejprve Best napsal, že společnost PPF, což je současný vlastník telekomunikačního operátora O2, „za přičinlivého nedozoru pražské Burzy cenných papírů a České národní banky ulehčila institučním a drobným investorům od miliard korun hodnoty ve společnosti O2 CR.“
Šmejc se Babišovým novinám svěřil s velkou investiční příležitostí v USA
Poté si všiml, že spolumajitel skupiny Home Credit Jiří Šmejc se MF Dnes svěřil s velkou investiční příležitostí v USA. „Home Credit se o této možnosti poprvé zmínil na sklonku minulého roku, když se Šmejc zúčastnil benefičního galavečera na podporu Nadace Knihovny Václava Havla,“ připomněl Best.
Podle něj se v tu samou dobu Lidové noviny zmínily o telekomunikační firmě AT&T jako o možném americkém partnerovi Home Creditu. V této souvislosti si Best pokládá zajímavou otázku: „Čím mohou Češi obohatit vysoké finančnictví, aniž o tom američtí bankéři už dávno nebudou vědět?“
Podle Besta měli totiž zaoceánští bankéři mnohem více času se zdokonalovat v manipulaci se sazbami Libor, v úvěrování drogových dealerů a v praní ruských peněz.
„Dokonce i typické české tunelování (asset-stripping) je na Wall Streetu obehraným kouskem. Přesto však zřejmě musí existovat něco, co dělá českou zločineckou mysl jedinečnou,“ uzavírá Erik Best své dnešní zamyšlení.
Celý text je ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam