Dalajláma v Bratislavě: Přijal Kisku, pochválil ho a vyprávěl mu o Havlovi

16.10.2016 20:04 | Zprávy

Slovenský prezident Andrej Kiska se nebál Číňanů a setkal se s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou, píše slovenský server dennikn.sk. Host si setkání se slovenskou hlavou státu velmi pochvaloval, protože jsou si v některých oblastech názorově blízcí. Oba např. oceňují existenci EU jako zásadního mírového projektu. Kiska se dalajlámy ptal, jak se může ještě více přiblížit lidem.

Dalajláma v Bratislavě: Přijal Kisku, pochválil ho a vyprávěl mu o Havlovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čtrnáctý Dalajláma Tändzin Gjamccho

Jak roste ekonomická i vojenská moc Číny, tibetský duchovní vůdce dalajláma se v řadě zemí stal nežádoucí osobou. V minulosti se s tímto mužem scházeli český prezident Václav Havel a americký prezident Barack Obama, ale do Ruska či Jihoafrické republiky duchovní vůdce tibetského lidu nedostal ani víza. Když se čínská ambasáda na Slovensku dozvěděla, že se dalajláma chystá přicestovat do země, okamžitě vydala ostré prohlášení.

„Schůzka slovenských státních představitelů s dalajlámou není v souladu s principem jedné Číny, který Slovenská republika vždy dodržovala, výrazně poškozuje vzájemnou politickou důvěru a bilaterální vztahy Číny a Slovenska, ničí přátelskou spolupráci mezi oběma zeměmi, jakož i vlastní zájmy Slovenska,“ zaznělo z ambasády komunistické země. Někteří slovenští politici také původně přislíbené setkání s duchovním vůdcem Tibetu odmítli.

Celou zprávu naleznete zde.

Ne tak slovenský prezident Andrej Kiska, který uvítal dalajlámu na bratislavské televizní věži Kamzík. Pánové se v diskusi shodli na tom, že mírový projekt Evropské unie představuje pro starý kontinent jednoznačné pozitivum. „Dnes jsem si velmi vychutnal oběd s vaším panem prezidentem, protože je to člověk, který se stále řídí morálními principy. Ptal se mě, jak se má chovat jako politik, který slouží lidem,“ prozradil novinářům dalajláma po setkání s Kiskou. Na Slovensku byl už potřetí. Během návštěvy vzpomínal také na československého a českého prezidenta Václava Havla.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

15:11 „Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

Nedělní debata Václava Moravce se nesla v konfrontačním duchu a zaměřila se na povolební spojenectví…