Stát chce o svých občanech vědět co nejvíc. Už z principu. Jednou z cest, jak si před státem ubránit trochu vlastního soukromí, je používat kryptoměny, které nejsou pod kontrolou centrálních bank a státu. Možná i proto centrální banky uvažují o zavedení vlastních digitálních měn. Nad těmi by totiž opět měly kontrolu. Svobodné ekonomiky se tak podle Šichtařové vlastně snaží opanovat prostor a světovou ekonomiku centrálně řídit.
„Svět se zkrátka začal měnit na ekonomiku centrálně řízenou centrálními bankami, aniž by se jich o to majorita prosila. Jsou centrální banky, které prošly celý hospodářský cyklus se zápornými úroky, což se dosud nikdy v historii nestalo. Vykupují státní dluh a monetizují ho. Vykupují akcie, a tím zestátňují soukromý majetek. To rozhodně lze považovat za ovládání ekonomiky přes čáru. Dnes už víme, že máme štěstí, že dosud existuje hotovost, protože jen díky ní ECB nemůže snížit úroky ještě hlouběji pod nulu. Kdyby mohla, udělala by to,“ napsala Šichtařová na blogu.
Pokud skutečně centrální banky zavedou své vlastní kryptoměny, zcela tím popřou jejich původní smysl a přilákají důvěřivé občany k jejich koupi. Důvěřiví občané pak už podle Šichtařové nedomyslí, že tím státu odevzdávají další kus své svobody. A celá společnost bude zase o krok blíže ke zrušení hotovostních plateb.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp