Od dodávek dalších zbraní si Západ slibuje, že Ukrajina bude mít větší šanci do podzimu s protiofenzivou uspět a získat zpět okupovaná území. Jestliže se jí to nepodaří, zvýší se tlak na Kyjev, aby začal jednat s ruskou stranou, píše Bild.
Německo, Francie a Velká Británie považují silnější vazby mezi NATO a Ukrajinou za způsob, jak povzbudit Kyjev k zahájení mírových rozhovorů s Ruskem ještě v tomto roce, uvedli představitelé těchto tří vlád, protože někteří západní partneři Kyjeva mají rostoucí pochybnosti o jeho schopnosti znovu získat celé své území, uvedl deník Wall Street Journal.
Deník uvedl, že německý kancléř Olaf Scholz a francouzský prezident Emmanuel Macron vyzvali 8. února v Paříži Zelenského, aby s Moskvou začal jednat. Předkládali mu vlastní země, které byly také nepřáteli a po druhé světové válce uzavřely mír.
Britský premiér Rishi Sunak minulý týden předložil návrh dohody, která by Ukrajině poskytla mnohem širší přístup k modernímu vojenskému vybavení, zbraním a munici na obranu po skončení války. Uvedl, že tento plán by měl být na programu červencového výročního zasedání Severoatlantické aliance.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: nab
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.