Ve Francii bývá zvykem, že nespokojení obyvatelé chodí do ulic. Ze stávky je ve Francii téměř národní sport. Ale podle Daniela Kaisera přece jen jsou věci, kvůli kterým stojí za to demonstrovat. Je třeba vyjevit názor, když se vám život promění tolik, jako za posledních třicet let ne.
„Etapový cíl k roku 2030 plánuje předsedkyně Komise na 50, možná 55 procent emisí skleníkových plynů odbouraných vůči roku 1990. Podle dosavadních zkušeností soudě to povede k chybné alokaci peněz (česky: utrácení za hlouposti) v masivním rozsahu,“ napsal Kaiser.
Odhady říkají, že proměna českého průmyslu na zelenou verzi vyjde na desítky až stovky miliard korun ročně. V součtu se podle Kaisera bavíme o takřka nepředstavitelných 75 bilionech korun do roku 2030. Hrozivé je, že v podstatě půjde o centrálně řízený plán. Po třiceti letech se tak vracíme do modelu centrálně řízené ekonomiky. Jen teď nebude řízena z Moskvy, ale z Bruselu.
Experti, mnozí politici a novináři tomu jen pasivně přihlížejí. To je podle komentátora asi to nejhorší. Proto prý přišel čas na protesty podobné demonstracím žlutých vest.
„Poprvé v dějinách lidstva se politici (avšak pouze na území EU) rozhodli pro umělé zdražování v řadě oborů lidské činnosti. Stojíme na prahu historického experimentu. Vyloučit nelze žádný vývoj, ani scénář s uvařenou žábou, ani rebelie po vzoru žlutých vest,“ konstatoval Kaiser.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp