V Německu pár dní platí zákon, podle něhož musí jednotlivé společnosti spravující sociální sítě pečlivě sledovat obsahy příspěvků jednotlivých uživatelů. Pokud budou lidé šířit po internetu nenávistné zprávy, firmy je budou muset urychleně smazat. Pokud tak neučiní, hrozí jim mastná pokuta.
Některá německá média a také někteří politici se proti zákonu důrazně ohradili. Poslanci AfD tvrdí, že je to v podstatě zákon cenzurní. Také někteří novináři bijí na poplach. Mají obavy, že zákon může být zneužit k potlačení svobody slova. Před zákonem varuje také Miroslav Macek.
„Abyste nežili v iluzích: Bývalá agentka východoněmecké tajné policie Stasi ‚Victoria‘, vlastním jménem Anetta Kahane, je v současnosti prezidentkou neziskové organizace Amadeu Antonio Foundation a je zodpovědná za cenzuru sociálních sítí v Německu. Neuvěřitelně odporná záležitost: už v mládí udala kamarádku, která chtěla údajně odejít do západního Berlína, po podepsání spolupráce se Stasi působila ve výcvikovém táboře pro teroristy v Mosambiku...“ napsal ve své pravidelné glose.
Věnoval se také situaci v Paříži, kde na silvestra znovu hořely automobily. Zapalovali je nespokojení nepřizpůsobiví občané. Během silvestra a Nového roku hořelo přes tisíc aut a jedna policistka byla surově zbita. Miroslav Macek si v této souvislosti položil ironickou otázku, zda tedy konečně nastal čas odzbrojit občany.
Nakonec Macek sáhl ke sprostému slovu. Nechápe, proč společnost Agrofert, toho času uložená ve svěřenském fondu předsedy vlády Andreje Babiše (ANO), podává stížnost na práci Evropského úřadu pro boj proti podvodům v případě firmy Čapí hnízdo. Agorofert přece tvrdí, že v době čerpání dotace neměl s Čapím hnízdem nic společného. „Taky tomu hovno rozumíte?“ zeptal se čtenářů Macek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp