Elektronickou evidencí tržeb to neskončí. Petr Hampl tuší, kam státní kontrola povede dále

10.02.2016 20:53 | Zprávy

Sociolog Petr Hampl se na svém webu vyjádřil k dnes schválené elektronické evidenci tržeb. Shrnul, co nám přinese elektronická registrace výdajů domácností.

Elektronickou evidencí tržeb to neskončí. Petr Hampl tuší, kam státní kontrola povede dále
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Sociolog Petr Hampl.

„Elektronická registrace tržeb, společně s elektronickými platbami, případně elektronickými občankami, umožní posunout péči o občany na novou úroveň. Úřady budou detailně vidět nejen do podnikání každého živnostníčka, ale také do rozpočtu každé domácnosti,“ zkonstatoval. Díky tomu bude podle něj možné zařídit například to, že každý bude kupovat jen ty potraviny, které odpovídají jeho zdravotnímu stavu. „Nezdravé věci mu úřad prostě zablokuje, transakce neproběhne. Tlouštíkům povolí jen nízkotučné,“ píše.

Bude prý také možné zařídit, že všichni lidé budou mít správné názory. „Úřad bleskově provede analýzu, zda pro vás není ten či onen časopis či kniha nebezpečná a povolí nebo zamítne prodej. My sociologové budeme mít výhodu, budeme mít přístup k více věcem než ostatní,“ zkonstatoval ironicky dále. Elektronická registrace výdajů domácností podle něj také podpoří rodinný život či zajistí, že děti nebudou příliš mlsat. Bude také eliminovat nerozumné věci či zajistí, že si lidé už nebudou vybírat nekvalitní produkty. „Odborník na ministerstvu dokáže přece posoudit kvalitu zboží lépe než vy. Když si vyberete špatně, koupi vám zablokuje a bude to,“ dodává s tím, že tím skončí také praxe, kdy si některé ženy postupně kupují třeba 20 kabelek a 40 párů bot. 
 
Původní text ZDE
 
„Kromě racionalizace nákupů nás to také osvobodí od neustálého bombardování reklamou. Firmy se naučí, že na zákaznících nezáleží, že důležité je ovlivnit správné úředníky,“ píše. 
 
Závěrem dodává, že text není myšlen jako parodie. „Je to něco, s čím můžeme reálně počítat. S tím rozdílem, že ve skutečnosti budou totálně neschopné úřady a zkorumpovaní úředníci utrácet naše peníze za věci, které vůbec nechceme a které se nám protiví (respektive nedovolí nám utrácet za nich jiného),“ uzavřel sociolog. 
 

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Jste pro zrušení senátu?

Mám dotaz k vaší kritice toho, jak senát pracuje. Myslíte, že je opravdu užitečný? A kdyby ANO získalo v senátu i ve sněmovně většinu, zrušili byste senát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajina, o to jde. O čem se mlčí kolem milosti pro Bidenova syna

7:40 Ukrajina, o to jde. O čem se mlčí kolem milosti pro Bidenova syna

Za měsíc se Donald Trump ujme vlády. Do té doby ale stále vládne Joe Biden, který včera plně využil …