Podle Jourové komise jedná například s Googlem, Twitterem, Facebookem a dalšími firmami. "Přislíbili nám, že budou aktivně přistupovat zejména k odstraňování přímých výzev k násilí," řekla Jourová, která k jednání s firmami dostala mandát od ministrů spravedlnosti. Firmy podle Jourové mají také oznamovat například signály o podezřelých transakcích.
Jourová dnes novinářům řekla, že v Evropě existují průzkumy, které ukazují, že většina mladých lidí, kteří se zradikalizovali a třeba odjeli do Sýrie, byli radikalizováni díky internetu. "Jen menší část se zradikalizovala díky osobním vazbám či ve vězení," řekla Jourová, která uvedla, že se na internetu například objevují i výzvy k najímání lidí pro teroristické činy.
Evropská komise podle Jourové s firmami také řeší, jak získávat z kybernetického prostoru elektronické důkazy o trestných činech. "Snažíme se najít takový systém, kdyby firmy na vyžádání poskytly data, která jsou nyní například umístěná v takzvanou cloudu," řekla Jourová.
Konference Internet ve státní správa a samosprávě každoročně do H. Králové přiláká přes 2300 hostů, během dvou dnů zazní zhruba 200 přednášek a diskusí a ve výstavní části se představuje více než stovka dodavatelů technologií a služeb. Součástí konference bude dnes večer vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší webové stránky obcí a měst Zlatý erb a internetových prezentací knihoven Biblioweb.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa