„Představte si, že by česká Poslanecká sněmovna nebo Senát (nebo obojí dohromady) měly v každém krajském městě svoji informační kancelář. V ní by pracovali parlamentní zaměstnanci, jejichž úkolem by bylo informování veřejnosti o činnosti českého Parlamentu. Připadalo by vám to uhozené? Není divu,“ píše Jan Zahradil v prohlášení, které zveřejnil na svém profilu na ParlamentníchListech.cz.
Právě takový model existuje v Evropském parlamentu. „Ten má téměř v každém hlavním městě všech 28 členských zemí EU svoje informační ‚bureau‘. Dohromady v nich pracuje cca 200 lidí, rozpočet jde do desítek milionů EUR. Evropský parlament totiž v propagaci sebe sama nikdy nešetřil,“ dodává ironicky Zahradil.
Celý text ZDE.
Neschopnost šetřit ukazuje i na dalších příkladech, například na stavbě Domu evropské historie, což je podle něj jakýsi „pomník“ bývalého předsedy europarlamentu Hanse-Gerta Poetteringa. „Ochotně na to uvolnil napřed 50 milionů EUR a pak rozpočet dále navyšoval tak, jak bylo potřeba,“ stěžuje si Zahradil.
„Že tyhle všechny položky představují v celkovém rozpočtu Evropské unie (cca 140 miliard EUR ročně) pouhé ‚drobné‘? Tenhle argument neobstojí,“ míní lídr kandidátky ODS v evropských volbách. „Evropský parlament by právě v těchto ‚drobných‘ mohl jít příkladem, ukázat, že šetřit v dobách krize se dá. Ale je ovládán federalistickou většinou lidovců, socialistů a liberálů, která, nejen že nechce šetřit, ale chce evropský rozpočet ještě navyšovat,“ dodává.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan