Facebook chce lépe hlídat šíření fake news a další hrozby. Už se na tom dělá

28.07.2020 10:43 | Zprávy

Facebook dle ČT24 vyvíjí umělou inteligenci, která by měla předvídat problémy, než opravdu ovlivní chování lidí. „V tomto systému spolu mohou najednou komunikovat miliony botů. Tyto autonomní programy se budou pokoušet běžnou rutinu ideálního klidného prostředí facebooku narušovat činnostmi, které jsou proti jeho pravidlům: například tam nakupovat zbraně nebo drogy. Výzkumníci pak budou sledovat, jak to umělé inteligence dělají, jaké to vyvolává odezvy a zda jsou tyto triky použitelné i pro lidi,“ informovala na webu Česká televize.

Facebook chce lépe hlídat šíření fake news a další hrozby. Už se na tom dělá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Facebook, ilustrační foto

ČT24 na svém webu informovala o vývoji umělé inteligence na Facebooku, kdy společnost chce díky ní předvídat hrozby a také nastavit lepší řád pro kontrolu. V současné době se Facebook snaží udržet svoji pověst, kterou mu prý narušuje šíření nepravdivých zpráv, toxické chování jeho uživatelů a další jevy, které mají odpuzovat uživatele, investory i inzerenty. Facebook využívá v současné době více než 2,6 miliardy uživatelů.

Celý příspěvek ZDE:

„Právě proto nyní Facebook testuje, jak sledovat protispolečenské aktivity v prostředí WES neboli Web-Enabled Simulation. Jedná se o obří, velmi realistickou, virtuální repliku Facebooku, která využívá metod strojového učení, umělé inteligence, teorie her a takzvaných multiagentních systémů. Počítačoví inženýři, kteří za tímto systémem stojí, doufají, že se jim podaří lépe pochopit, a tím i potlačit explozivní růst všeho negativního, co je s Facebookem spojené – tedy politické dezinformace, šílené konspirační teorie nebo nenávistné vyjadřování,“ popsala Česká televize.

Umělá inteligence pak mezi sebou interaguje, například se žádá o přátelství, avšak jak ČT24 uvádí, tak k tomu dochází pouze mezi jednotlivými boty. O tom, že Facebook toto provádí, informoval ředitel tohoto projektu Mark Harman. Na svůj blog napsal, že cílem projektu je mimo jiné vylepšování služeb v budoucnu a předvídání možných problémů, než opravdu vzniknou a ovlivní chování skutečných uživatelů. Umělá inteligence má tedy problémům přecházet.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tle

plk. Ing. Zdeněk Nytra byl položen dotaz

Stává se snad ODS populistickou stranou?

Co si jako člen ODS myslíte o slibu Fialy, že když bude ODS u moci, budeme mít do několika let platy jako v Německu? Protože snad všichni ekonomové a odborníci tvrdí, že je to nereálné. A já se ptám, zda nemyslíte, že takové prohlášení straně jen škodí, protože je evidentní, že jde v lepším případě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jmenovat „oběti komunismu“? Radši ne, mohli to být nacisté. V Kanadě řeší problémy s památníkem

21:55 Jmenovat „oběti komunismu“? Radši ne, mohli to být nacisté. V Kanadě řeší problémy s památníkem

Památník obětem komunismu v kanadské Ottawě, který byl dlouho plánován, bude po více než ročním odkl…