Havlíček svým výkladem jde proti čtvrtečnímu vládnímu usnesení o změně krizových opatření. To zakazuje „prodávat rozlévané nebo na místě připravované nápoje k okamžité konzumaci v případě prodeje z provozovny stravovacích služeb zákazníkovi mimo její vnitřní prostory (např. výdejové okénko)“. Z tohoto usnesení vlády tak vyplývá, že se prodej kupříkladu kávy s sebou zakazuje a to, že si lidé nápoj koupit mohou, ale nesmí ji konzumovat, se již blíže nespecifikuje.
„Definitivně je to tak, pokud si někdo koupí něco v okénku, a je úplně jedno jestli třeba pivo v PET lahvi nebo kávu v kelímku, a vezme si to do auta nebo domů do tašky, bez problému si to může koupit. Jediné, co není možné, je to, aby si to koupil a začal to okamžitě konzumovat,“ tvrdí však nyní v pátek večer Havlíček pro Radiožurnál.
Původně však v průběhu dne hovořil o smyslu tohoto opatření ve vztahu ke stánkařům a trhům, jelikož prý vláda chtěla „nastavit stejný metr pro kamenné provozovny a stánkaře na trzích“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: rak