Islamizace Británie v roce 2017. Politici se nebojí, jim nic nehrozí, ale normálním lidem opravdu hodně. Analytik sepsal skutečně obsáhlou a tvrdou zprávu

06.04.2018 5:06 | Zprávy

Vazby mezi islámskými charitativními organizacemi a teroristy nebo extremisty vzrostly ve Spojeném království na rekordní úroveň. Islamista Azad Ali, který prohlásil, že podporuje zabíjení britských vojáků, byl jmenován ředitelem Muslim Engagement and Development, kontroverzní muslimské nátlakové skupině, která také radí britské vládě. To jsou dvě z nepřeberného množství varovných informací, které se objevují v textu Soerena Kerna, vedoucího pracovníka think-tanku Gatestone Institute v New Yorku, a vyšly pod názvem Islamizace Británie v roce 2017.

Islamizace Británie v roce 2017. Politici se nebojí, jim nic nehrozí, ale normálním lidem opravdu hodně. Analytik sepsal skutečně obsáhlou a tvrdou zprávu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Imámové při poradě

Podle hlídacího psa charitativních organizací - Charitativní komise, vzrostly vazby mezi islámskými charitativními organizacemi a teroristy nebo extremisty na rekordní úroveň.

Islamista Azad Ali, který prohlásil, že podporuje zabíjení britských vojáků, byl jmenován ředitelem Muslim Engagement and Development (MEND), což je kontroverzní muslimská nátlaková skupina, která současně radí britské vládě. Ali rovněž prohlásil, že džihádistický útok provedený 22. března 2017 ve Westminsteru nebyl teroristickým činem.

Politici nám tvrdí, že se nebojí, ale oni se nikdy nestanou obětmi. Je snadné se nebát, když člověku nic nehrozí. Normální lidé takovou ochranu nemají.“ -- v Manchesteru narozený zpěvák Morrissey.

Britská vláda se odmítla vyjádřit, zda by hovory o křesťanství mohly být považovány za zločiny z nenávisti. Lord Pearson z Rannochu sdělil, že když na toto téma vznesl otázku ve Sněmovně lordů, tak vláda nedokázala jasně odpovědět, jestli by mohli být křesťané stíháni i jen za přihlášení se ke své víře.

Gatestone Institute v New Yorku je think-tank, který informuje veřejnost o tom, o čem mainstreamová média mlčí. Jeho vedoucí pracovník Soeren Kern se věnuje velice podrobně islamizaci Velké Británie, Německa i Francie. O překlad jeho textu Islamizace Británie v roce 2017 se pro českou verzi Gatestone Institute zasloužili Josef Janeček a Libor Popovský a ParlamentníListy.cz ho v nezkrácené podobě zveřejňují. Původní článek v anglickém originále https://www.gatestoneinstitute.org/11648/britain-islamization-2017

Podle nedávné studie o růstu muslimské populace v Evropě překonala muslimská populace Británie v roce 2017 počet 4,1 miliónu, a činila tak přibližně 6,3 % z celkové populace 64 milionů obyvatel. Británie tak má po Francii a Německu třetí největší muslimskou populaci v Evropské unii.

Rychlý růst britské muslimské populace je možné přičíst imigraci, vysoké porodnosti muslimských žen a konverzím k islámu.

Islám a s islámem související problémy, všudypřítomné v Británii v roce 2017, lze rozdělit do několika tematických skupin: 1) Islámský extremismus a bezpečnostní důsledky existence britských džihádistů. 2) Pokračující šíření islámského práva šaría. 3) Pohlavní zneužívání dětí muslimskými gangy. 4) Začlenění muslimů do britské společnosti. 5) Selhání britského multikulturalismu.

LEDEN 2017

1. ledna. Podle oficiálních údajů poskytnutých v rámci zákona o svobodě informací lhaly stovky dospělých žadatelů o azyl o svém věku, aby se dostaly do Británie „jako nezletilí“. Údaje získané týdeníkem Mail on Sunday ukázaly, že v letech 2013-2016 provedli sociální pracovníci 2028 testů na ověření věku, během nichž bylo zjištěno, že každému čtvrtému žadateli - 465 – je více, než 18 let. Migranti doufají, že utajením svého skutečného věku, zvýší své šance na udělení azylu.

1. ledna. Podle hlídacího psa charitativních organizací - Charitativní komise, vzrostly vazby mezi islámskými charitativními organizacemi a teroristy, nebo extremisty na rekordní úroveň. Počet případů, kdy komise sdílí s policií a jinými orgány obavy z vazeb mezi charitativními organizacemi a extremismem se za pouhé tři roky téměř ztrojnásobil z 234 na 630.

4. ledna. 34letý nizozemský občan afghánského původu Jamshid Piruz, který byl v Nizozemsku uznán vinným z vraždy, se přiznal k napadení dvou britských policistů kladivem. Piruz vstoupil do Spojeného království bez povšimnutí, navzdory tomu, že byl v Amsterdamu usvědčen z useknutí hlavy Číňance. Byl odsouzen ke 12 letům vězení za vraždu, ale brzy byl propuštěn. Jako nizozemský občan mohl Piruz volně cestovat po celé EU. Poslanec parlamentu Henry Smith prohlásil: „Británie musí mít přísnější hraniční kontroly“.

6. ledna. Biskupská katedrála Svaté Marie v Glasgow uspořádala čtení z Koránu, který popírá božství Ježíše Krista. Čtení Koránu, jehož cílem bylo „oslovit muslimy“, se konalo v rámci festivalu Zjevení, který oslavuje vtělení Boha v osobě Ježíše Krista. Jeden z královniných kaplanů Gavin Ashenden referoval o čtení Koránu jako o „rouhání“prohlásil, že tato akce ukázala meze mezináboženského dialogu. Následně 23. ledna rezignoval, aby mohl „svobodněji mluvit“ o prosazování křesťanství v britské kultuře.

7. ledna. 32letý džihádista Tanveer Ahmed odpykávající si trest 27 let vězení za vraždu Asada Shaha, majitele obchodu v Glasgow a člena sekty Ahmadi, vydal nahrávku ze skotské věznice Barlinnie, v níž vyzýval k „likvidaci“ nepřátel islámu.

9. ledna. Inspektoři OFSTED, agentury, která má na starosti regulaci škol, dospěli k závěru, že chlapecká škola Darul Hadis Latifiah ve východním Londýně nepřipravuje žáky „pro život v moderní Británii“. Mnoho studentů ve škole neznalo ani jméno britského premiéra. Inspektoři ve škole našli knihy „propagující nevhodné názory“ na to, jak by se měly chovat ženy a v koupelně našli kameru s uzavřeným okruhem (CCTV).

8. ledna. MI5 zahájila pátrání po syrském vědci, který se vydával za uprchlíka a plánoval chemický útok na britské přímořské město.

15. ledna. Dvanáct nejnebezpečnějších britských islámských teroristů má být umístěno v izolovaných jednotkách ve třech věznicích. Odhadované náklady budou podle týdeníku The Sunday Times činit přibližně 1 milión liber (1,34 milionu USD) ročně. Cílem je, zabránit jim v radikalizaci ostatních vězňů.

17. ledna. Cambridgeská profesorka Wendy Ayres-Bennett vyzvala Brity, aby se učili jazyky, jako je polština, paňdžábština a urdu, aby se rodiny imigrantů cítily v Británii více jako doma. Dodala, že anglicky mluvící lidé by měli přemýšlet o imigraci jako o „obousměrné ulici“ a měli by být schopni komunikovat v cizím jazyce a pomoci tak integraci a sociální soudržnosti.

18. ledna. Fotbalový klub Manchester United ustanovil protiteroristického manažera s cílem zvýšit ochranu proti džihádistickým útokům. Učinil tak zřejmě jako první fotbalový klub Premier League.

20. ledna. Gloucesterská katedrála pozvala imáma Hassana z místní mešity Masjid-e-Noor, aby přednesl tradiční muslimské kázání při bohoslužbě konané u příležitosti zahájení multikulturní výstavy nazvané Víra. Video s výzvou k věřícím bylo zveřejněno na Facebookové stránce katedrály. Jeden diskutující napsal: „Moji předkové vybudovali tuto katedrálu a umožnit v ní praktikujícímu muslimovi modlit se k jinému bohu, je šíleně naivní. Co jste očekávali? Že ho povzbudíte ke konverzi?“

22. ledna. 55letý islámský extremista Hani al-Sibai obdržel od státu finanční podporu ve výši 123 000 liber (165 000 USD), aby se mohl bránit proti deportaci ze země, ačkoliv se jedná o „klíčového člena“ hnutí Ansar al- Sharia, což je teroristická skupina, která v tuniském přímořském letovisku zavraždila 30 britských turistů. Al-Sibai, hodnota jehož třípodlažního bytového komplexu v západním Londýně se odhaduje na 1 milion liber, také prohlásil, že to byl on, kdo radikalizoval Mohammeda Emwaziho, kata Islámského státu známého jako „Džihádista John“.

24. ledna. Římsko-katolická škola Svaté Kláry v Handsworthu se ocitla uprostřed mediální bouře poté, co zástupce školy oznámil rodičům 4leté muslimské dívky, že by ve třídě neměla nosit tradiční islámský šátek hidžáb. Škola má přísná pravidla oblékání a požádala dívčiny rodiče, aby je respektovali. Dívčin otec to odmítl a požádal člena birminghamské městské rady Waseema Zaffara o intervenci. Zaffar prohlásil: „Trvám na tom, že tato záležitost musí být, co nejdříve vyřešena změnou pravidel.“

25. ledna. 44letý taxikář v Leicesteru Abandi Kassim byl pokutován za porušení „zákona o rovném zacházení“, poté co odmítl vzít do auta vodícího psa, a zdůvodnil to tím, že je to v rozporu s jeho náboženstvím. Kassim odmítl přepravit 22letého nevidomého Charlese Blocha a jeho psa v Leicesteru v červenci 2016. Byl uznán vinným, za to že odmítl přepravit vodícího psa, což je přestupek podle zákona o rovném zacházení z roku 2010, a dostal pokutu 340 liber (450 USD), náhradu soudních výloh ve výši 200 liber a příplatek pro oběť ve výši 50 liber.

26. ledna. Město Edinburgh vyzvalo občany, aby hlasovali pro projekty, jejichž cílem je vytvořit město „bez islamofobie“. Na projekty „na pomoc místním lidem navrhnout inovativní projekty snižující předsudky a podporující pozitivní vztahy mezi různými komunitami“ bylo poskytnuto 40 000 liber (54 000 USD).

28. ledna. Obřad Střídání stráží na zámku Windsor byl zrušen kvůli obavám z džihádistických útoků. Policie uvedla, že džihádisté by mohli zaútočit na vojáky a tisíce turistů, kteří starodávnou vojenskou tradici sledují.

ÚNOR 2017

1. února. Premiérka Theresa May v Dolní sněmovně prohlásila, že ženy by se měly s hidžábem, tradiční muslimskou pokrývkou hlavy, cítit svobodně. Několik evropských zemí již zakázalo části muslimského náboženského oblečení. Theresa May také dodala: „Je osobní volbou každé ženy, co si oblékne."

1. února („světový den hidžábu"), britská premiérka Theresa May uvedla, že ženy by se měly cítit s hidžábem na hlavě svobodně. Také řekla: „Je osobní volbou každé ženy, co si oblékne." Na snímku: Theresa May (tehdejší ministryně vnitra) se šátkem na hlavě v únoru 2015 na mezináboženském setkání v mešitě Al Madina ve východním Londýně. (Zdroj obrázku: Snímek z videa pořízeného imámy.)

2. února. Před Korunním soudem v Sheffieldu bylo šest muslimských mužů odsouzeno k celkovému trestu 81 let za sexuální zneužívání dvou dívek v Rotherhamu - včetně jedné, která otěhotněla ve věku 12 let. Když je odváděli ze soudní síně, tak dva obvinění vykřikovali „Alláhu Akbar“.

5. února. Podle The Sunday Times převyšují muslimští žáci počet křesťanských dětí ve více než 30 církevních školách, včetně jedné základní školy Anglikánské církve, která má „100 % muslimských žáků". Také škola u Svatého Tomáše ve čtvrti Werneth v Oldhamu nemá vůbec žádné křesťanské žáky. Rovněž Církevní školu ve Staincliffu - England Junior School v Batley v hrabství West Yorkshire – navštěvuje 98 % žáků muslimského původu. Anglikánská církev odhaduje, že přibližně 20 jejích škol má více muslimských žáků než křesťanských. Většinu muslimských žáků má také 15 římskokatolických škol.

7. února. Zakaria Bulhan, 19letý norský státní příslušník somálského původu, byl odsouzen k neomezené hospitalizaci na psychiatrickém oddělení Broadmoor Hospital s maximální ostrahou poté, co se 3. srpna 2016 přiznal, že zabil americkou turistku Darlene Hortonovou a v divoké bitce v centrálním Londýně zranil dalších pět lidí. Bulhan, z Tootingu v jižním Londýně, byl v Old Bailey (Centrální trestní soud Anglie a Walesu) uznán vinným ze „zabití v nepříčetnosti“, protože v době útoků trpěl paranoidní schizofrenií. Byl obviněn z vraždy a pokusu o vraždu, ale soud přijal jeho obhajobu. Během svého zatčení Bulhan opakovaně mumlal „Alláh, Alláh, Alláh" a policie našla v kapse jeho kalhot muslimskou modlitební knihu „Pevnost muslimů". Navzdory tomu však soud rozhodl, že islám nebyl příčinou Bulhanova řádění.

7. února. V průzkumu Chatham House zahrnujícím více než 10 000 osob v deseti evropských zemích bylo zjištěno, že průměrně 55 % dotázaných souhlasilo s tím, aby byla zastavena veškerá další migrace z převážně muslimských zemí. S tímto názorem souhlasila většina dotázaných ve všech zkoumaných zemích kromě dvou, a to v rozpětí – od 71 % v Polsku, 65 % v Rakousku, 53 % v Německu, až po 51 % v Itálii. Ve Spojeném království s tím souhlasilo jen 47 % a ve Španělsku 41 % dotázaných.

9. února. 44letý muž z Hertfordshire byl zatčen na letišti Gatwick kvůli hrozbě teroristického útoku hned poté, co vystoupil z letadla po příletu z Iráku. Byl obviněn podle článku 5 protiteroristického zákona: Je podezřelý z přípravy teroristických činů.

12. února. Národní zdravotní služba (NHS) vytvořila projekt opírající se o výzkum Univerzity v Leedsu, který tvrdí, že muslimům s problémy duševního zdraví může pomoci opětovné přijetí islámu. Vedoucí výzkumný pracovník Ghazala Mir pomohl vytvořit nový způsob léčby: Pacienti jsou dotazováni, zda byla víra součástí jejich života, když byli ještě zdraví. Ti, kteří přestali být nábožní, jsou znovu přiváděni k islámu pomocí svépomocné brožury.

14. února. 22letý Brit Clayton McKenna, který ve vězení konvertoval k islámu, se opět ocitl u Korunního soudu v Newcastlu poté, co běhal po ulicích Boldon Colliery se sekerou v ruce. Údajně plánoval řešit se svým křesťanským otcem vzájemné „náboženské rozpory". McKenna údajně sdělil policii, že byl na cestě do domu svého otce, kterého chtěl „požádat, aby se mu poklonil." Soudce Penny Moreland McKennovi odpověděl: „Jsem znepokojen tím, že neexistuje žádné přirozené vysvětlení pro vaše zmatené myšlení, ani pro vaše hrozby."

15. února. Faisal Bashir, 43letý otec dvou dětí z Ilfordu, byl donucen se vystěhovat z domu poté, co se vzdal islámu a přestal chodit do mešity. Bashir uvedl, že byl obtěžován, ale policie zamítla jeho žádost o pomoc s tím, že jde „jen o nepříjemnosti". Předseda britsko-pákistánské křesťanské asociace (BPCA) v Ilfordu Wilson Chowdhry prohlásil: „Policie a městské rady napříč celou zemí prostě nerozumí míře nepřátelství, kterému čelí lidé, kteří chtějí opustit islám."

16. února. Metropolitní policejní komisař Bernard Hogan-Howe vyzval muslimské učence, aby zvýšili své úsilí namířené proti Islámskému státu. Prohlásil, že je přesvědčen, že bojovníci IS jsou „veřejní zločinci", kteří páchají „strašlivé násilí", jež nemá v islámu žádné ospravedlnění. Při rozhovoru s Evening Standard opakoval Hogan-Howe politicky korektní dogma, že Islámský stát nemá nic společného s islámem.

18. února. V Londýně se konala vůbec první „skromná" módní přehlídka v Británii, ve které více než 40 designérů vystavovalo oblečení, které vyhovuje muslimským hodnotám. Organizátorka této akce Romanna Bint-Abubaker, zakladatelka skromné ??módní webové stránky Haute Elan, sdělila Sky News: „Muslimský trh je v současné době nejrychleji rostoucím globálním spotřebitelem. Do roku 2030 bude každý třetí člověk na světě muslimem - to je obrovská populace."

19. února. Protiteroristická policie začala vyšetřovat oznámení Trish O'Donnell, ředitelky Clarksfieldské základní školy v Oldhamu, že byla nucena pracovat z domova poté, co jí muslimští rodiče žáků začali vyhrožovat smrtí, pro její vyučování západních hodnot. O'Donnell byla údajně rodiči žáků, prosazujícími konzervativní muslimské ideály, „obtěžována a zastrašována" formou „agresivních verbálních útoků" a bylo jí „vyhrožováno vyhozením jejího auta do povětří". Škola, kterou O'Donnell vede, je navštěvována převážně pákistánskými žáky, pro které není angličtina jejich mateřským jazykem.

20. února. Členové parlamentu diskutovali o státní návštěvě amerického prezidenta Donalda J. Trumpa. Levicoví poslanci vyzývali k odvolání této návštěvy na protest proti Trumpovu zákazu přicestování osob sedmi většinově muslimských zemí do USA. Poslanci Konzervativní strany obvinili své oponenty z pokrytectví a urážky amerického lidu.

21. února. Rezzas Abdulla, 33letý muž ze South Shields, byl odsouzen na osm měsíců do vězení. Rozsudek byl poté pozastaven, aby mohl podstoupit léčbu svých duševních problémů. Byl odsouzen za útok na ženu a její devítiměsíční dítě. 25letá Rebecca Telford se v lednu 2016 procházela se svojí dcerou po South Shields, když se kolemjdoucí Abdulla náhle naklonil do dětského kočárku, plivnul dítěti do úst a údajně prohlásil, že „bílí lidé by se neměli množit", poté spustil tirádu o rasovém zneužívání.

22. února. 50letý britský konvertita k islámu Jamal al-Harith se vyhodil do povětří na irácké vojenské základně v Mosulu. V roce 2004 obdržel od britské vlády 1 milion liber (1,1 milionu EUR, 1,2 milionu USD), jako kompenzaci za své uvěznění na Guantánamu. Al-Harith, původním jménem Ronald Fiddler, se narodil v Manchesteru rodičům jamajského původu, a jméno Jamal al-Harith přijal, když konvertoval k islámu. Později byl také znám jako Abu-Zakariya al-Britani. Počátkem roku 2002 byl zajat v Afghánistánu a z Guantánama byl propuštěn po dvou letech, později vstoupil do IS.

23. února. BBC přiznala „velmi závažné" urážky a rozhlas se poté plně omluvil Chowdhury Mueen-Uddinovi, zakladateli Muslimské rady Británie, jenž byl falešně obviněn z toho, že vyzýval k lynčování spisovatele Salmana Rushdieho.

26. února. V Iránu narozený Shahriar Ashrafkhorasani, 33letý odpadlík od islámu, který se stal knězem anglikánské církve, obvinil Oxfordskou univerzitu z diskriminace a zaujatosti poté, co mu bylo sděleno, že nemůže žádnému profesorovi klást otázky o islámu. Biskup Michael Nazir-Ali, bývalý člen akademické obce ve Wycliffe Hall, uvedl, že „politicky korektní" atmosféra je „velmi rozšířená na všech univerzitách". A dodal: „Pokud budou lidé přijímat peníze z těchto [muslimských] zdrojů, tak to bude omezovat kritický přístup ke studiu islámu i muslimské civilizace obecně."

27. února. Mluvčí policie v hrabství West Midlands napsal na sociální síti, že rodiče, kteří byli přistiženi při mrzačení ženských pohlavních orgánů (FGM) svých dětí, by neměli být stíháni. Uvedl, že policie je proti „stíhání" rodičů kvůli FGM, protože je „velmi nepravděpodobné, že by to prospělo dětem“, které se staly obětí tohoto trestného činu.

28. února. 32letý konvertita k islámu Patrick Kabele byl podle protiteroristického zákona z roku 2006 uznán vinným z přípravy teroristických činů - konkrétně z pokusu o odcestování do Sýrie. Během soudu si porotci u Korunního soudu ve městě Woolwich vyslechli, jak se Kabele z Willesdenu v severním Londýně pokoušel připojit k Islámskému státu v Sýrii, kde si chtěl koupit „devítiletou pannu, čím mladší, tím lépe". Dodal, že pokud by měl dost peněz, tak by si koupil čtyři manželky. Kabele, který se narodil v Ugandě a stal se britským občanem, policii po svém zatčení řekl, že „nesložil přísahu věrnosti Spojenému království”.

BŘEZEN 2017

1. března. Dokumentární seriál na televizní stanici Channel 4 nazvaný Úžasně britští muslimové" ukazuje fungování soudu šaría v rámci Birminghamské centrální mešity. V první epizodě byli diváci svědky případu Fatimy (33 let), matky čtyř dětí, když požádala o rozvod se svým manželem, drogovým dealerem, který ji během 14letého manželství týral. Podle zákona šaría musí muslimské ženy žádat o rozvod u soudu, zatímco mužům stačí pouze třikrát zopakovat „Rozvádím se s tebou”, aby se rozvod stal skutečností. Birminghamská centrální mešita prohlásila, že umožnila natočení soudního řízení šaría, aby „rozbila mylné představy o islámu". Asi 100 soudů šaría dnes v Británii vykonává islámskou spravedlnost mimo působnost britského právního systému.

2. března. Anglický herec Riz Ahmed varoval, že nedostatek muslimů v britské televizi odcizuje mladé lidi a vede je k extremismu do náruče Islámského státu. Při každoročním pořadu na Channel 4 o projednávání různých témat v parlamentu Ahmed prohlásil, že televize hraje klíčovou roli při zajišťování toho, aby se muslimové cítili v britské společnosti slyšeni a oceňováni.

3. března. Amatérská plavecká asociace, na žádost Muslimské ženské sportovní nadace, upravila své předpisy týkající se plaveckých úborů, aby umožnila muslimkám používat celotělové plavky. Předpisy byly změněny proto, aby povzbuzovaly více muslimských žen k účasti na sportu.

4. března. Ryan Counsell, 28letý džihádista z Nottinghamu, který opustil svou manželku a dvě malé děti a odešel bojovat s islámskou skupinou Abú Sajjáfa na Filipínách, sváděl své chování na hlasování o Brexitu. Před Korunním soudem ve Woolwichi prohlásil, že jeho rozhodnutí odejít bylo vyvoláno zvýšeným napětím uvnitř místní muslimské komunity po Brexitu. Řekl, že chtěl uniknout před britským politickým klimatem a hledat „idylický život" podle práva šaría.

5. března. Podle zevrubné zprávy o násilném islamismu v Británii, představuje domácí terorismus, inspirovaný Islámským státem, dominantní hrozbu pro národní bezpečnost Spojeného království. Zprávu o tisících stranách – „Islámský terorismus: analýza trestných činů a útoků ve Velké Británii (1998-2015)" - vydala společnost Henry Jackson Society, think-tank pro zahraniční politiku se sídlem v Londýně.

6. března. Podle asistenta komisaře Marka Rowleyho, nejvyššího policejního důstojníka Spojeného království pro boj proti terorismu, britské bezpečnostní služby od června 2013 zabránily 13 potenciálním teroristickým útokům. Dále uvedl, že v tomto období bylo 500 živých protiteroristických případů a že vyšetřovatelé od roku 2014 zadržují podezřelé z terorismu téměř každý den. Ve Velké Británii je již déle než dva roky vyhlášena vážná úroveň ohrožení terorismem - což znamená, že útok je „velmi pravděpodobný".

7. března. Národní zdravotní služba (NHS) odhalila, že v období od října do prosince 2016 bylo v Británii 2 332 nových případů mrzačení ženských pohlavních orgánů (FGM). Podle této statistiky je celkový počet nových případů v roce 2016 téměř 5500.

7. března. Manažeři nemocnice Sandwell General Hospital nedaleko Birminghamu uvedli, že zvažují výstavbu speciální kuchyně pro přípravu halal jídel pro muslimské pacienty a zaměstnance. Tento krok následoval po stížnosti na kvalitu halal jídel, dodávaných místními dodavateli.

10. března. BBC oznámila, že začne zajišťovat z vnějších zdrojů produkci programu „Písně velebení", což je nedělní program uctívání, který byl po dobu 55 let tvořen vlastními silami. Kritici tohoto kroku se obávají, že „Písně velebení” ztratí své křesťanské zaměření ve prospěch islámu. Anglikánská duchovní Lynda Roseová uvedla, že nedávné pokračování pořadu „Písně velebení” se věnovalo muslimské víře, což zahrnovalo i návštěvu dětí anglikánského vyznání v mešitě. Takové programy jsou příkladem „islamizace BBC". Více než 6 000 lidí podepsalo petici vyzývající poslance parlamentu, aby prošetřili činnost BBC poté, co jmenovala do pozice vedoucí náboženského vysílání Fatimu Salarii – druhého člověka muslimského vyznání v řadě, který získal v BBC důležitou funkci.

11. března. Bylo vzneseno obvinění, že ze zahraniční pomoci poskytované Velkou Británií je financováno nejméně dvacet palestinských škol, z nichž některé nesou jména teroristů a vrahů, otevřeně propagují terorismus a vychovávají žáky k tomu, aby považovali dětské vrahy za vzor. Vyšetřování Mail on Sunday ukázalo obrázky „mučedníků" umístěných na školních zdech, revoluční slogany a symboly namalované v prostorách používaných mladými lidmi, sportovní akce pojmenované po mladých teroristech a děti, povzbuzované k tomu, aby si hrály na střílení izraelských vojáků.

11. března. Islámští kazatelé mohou být požádáni, aby v rámci snahy odstranit z Británie kázání o nenávisti, začali kázat anglicky. Telegraph oznámil, že se vládní pracovní skupina pro boj proti extremismu obává, že kázání v cizích jazycích posiluje rozkol mezi islámem a hlavní britskou společností.

12. března. Bylo zjištěno, že v Alum Rocku, většinově muslimském předměstí Birminghamu, odkud pochází 10 % odsouzených teroristů z celé Británie, prodává islámské knihkupectví knihy otevřeně propagující džihád.

14. března. Otec, který se považuje za „Anglo-Sasa", prohrál soudní bitvu, ve které se snažil zabránit své bývalé muslimské manželce zapsat svého 10letého syna na islámskou střední školu. Muž, jehož jméno nebylo z právních důvodů uvedeno, prohlásil, že chtěl zabránit synovi navštěvovat „školu v mešitě", aby ho syn v budoucnu „nezavrhl”, pokud se na tuto školu zapíše. Mužův advokát řekl, že matka a otec mají „odlišné pohledy na svět" a že bylo přáním klienta, aby byl jeho syn vzděláván v „neutrálním" prostředí. Muž konvertoval na islám, ale po rozvodu opět svoji víru změnil. Soudce Nejvyššího soudu odvolání muže zamítl a vyjádřil mínění, že není pravděpodobné, že by muž mohl být svým synem zavržen.

17. března. Bývalí majitelé knihkupectví v Bradfordu se omluvili poté, co byly výtisky Koránu a další islámské literatury nalezeny v odpadkovém koši mimo obchod. Policie byla povolána do obchodu poté, co skupina muslimských mužů začala nadávat zaměstnancům. Potíže začaly poté, co se 80letý majitel knihkupectví rozhodl ukončit své podnikání a noví majitelé mu poskytli měsíc na to, aby vyklidil sklad, který zahrnoval mnoho výtisků Koránu a dalších islámských knih.

17. března. Zameer Ghumra, 37letý lékárník z Leicesteru, byl zatčen poté, co na videu ukázal dvěma malým dětem uřezání hlavy. Podle paragrafu 1, odstavce 2 protiteroristického zákona z roku 2006 byl obviněn ze šíření teroristických publikací.

18. března. BBC se omluvila po zveřejnění tweetu na twitterovém účtu BBC Asian Network, který se ptal: „Jaký je správný trest za rouhání?" Tweet vyvolal kritiku, že BBC schvaluje tvrdé omezování svobody projevu. V omluvě zveřejněné na Twitteru BBC uvedla, že cílem tweetu bylo vyvolat diskusi o obavách z rouhání na sociálních sítích v Pákistánu. „Nikdy jsme nechtěli ani naznačit, že rouhání by mělo být trestáno," řekl mluvčí.

19. března. Britský džihádista údajně využil sociální dávky k tomu, aby se svou rodinou odjel do Sýrie a připojil se k Islámskému státu. 30letý Shahan Choudhury, jenž se radikalizoval ve věznici Belmarsh, kde si odpykával osmnáctiměsíční trest za zabití 17letého zaměstnance nemocnice kvůli údajnému dluhu za drogy ve výši 15 liber (18 USD), zmizel ze svého bytu v Londýně. Od té doby využíval sociální sítě k přesvědčování dalších britských muslimů k provádění teroristických útoků ve Velké Británii.

20. března. Mohamed Karamat, 45letý imám mešity v Coventry, nebyl uvězněn za napadení čtyř dětí ve věku devíti let. Na zasedání Magistrátního soudu byly zveřejněny video záběry, na kterých Karamat zkroutil dítěti paži, nafackoval mu, píchal ho perem a bodal ho do ruky zašpičatěným víčkem od pera. Jeho útoky na děti byly natáčeny po dobu šesti dnů. Karamat se přiznal ke čtyřem útokům a byl odsouzen k 100 hodinám veřejných prací.

21. března. Ministr pro vysoké školství Jo Johnson nařídil britským univerzitám, aby do svých základních dokumentů zahrnuly jasný závazek zajištění svobody projevu a povinnost čelit cenzuře. Johnson prohlásil, že univerzity mají „zákonnou povinnost" zajistit, aby byla v rámci možností zajištěna svoboda projevu pro „členy, studenty, zaměstnance a pozvané řečníky". Univerzity by proto neměly „odmítat jakéhokoliv jednotlivce nebo skupinu pouze z důvodů souvisejících s jejich přesvědčením, názory, nebo politikou".

22. března. Khalid Masood, 52 let, vjel autem na londýnském Westminsterském mostu na chodník a poté ozbrojen dvěma noži zaútočil na ochranku parlamentu. Předtím než jej policie zastřelila, tak zabil pět a zranil více než 50 lidí. Masood se narodil v Kentu jako Adrian Elms a konvertoval k islámu. V době útoku byl nezaměstnaný a žil na sociálních dávkách. Radikalizován byl údajně ve vězení, kde si odpykával trest za předchozí útoky, včetně těžkého ublížení na zdraví, držení útočných zbraní a přestupků proti veřejnému pořádku.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Vláda České republiky byl položen dotaz

Peníze

Kam se podēly peníze z DPH? To není naivní dotaz,se zdražováním roste i DPH,lidem se nepřidává,firmy se nedotuji ,musí skončit,nebo utéct,tak kde jsou ty peníze?????

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajině stop, ruskému plynu ano. „Novému Orbánovi“ z Rakouska EU neunikne, dál sílí

9:41 Ukrajině stop, ruskému plynu ano. „Novému Orbánovi“ z Rakouska EU neunikne, dál sílí

Pokud se šéf Svobodné strany Rakouska Herbert Kickl stane kancléřem, establishment Evropské unie se …