„Akt jaderného terorismu nebo eskalace nepřátelství mezi USA a Ruskem. To jsou hlavní rizika, která mohou ‚omylem‘ vést k jaderné katastrofě,“ varuje Perry v rozhovoru s novináři. K jaderné válce prý může dojít už letos. Aby k tomu nedošlo, je třeba ihned zastavit znovu nastartované závody ve zbrojení. Jsou velmi drahé jak pro USA, tak pro Rusko, ale to není ten největší problém.
Nejhorší noční můra osmaosmdesátiletého bývalého amerického ministra obrany Perryho se splní, pokud bude do Spojených států propašována atomová bomba, která bude odpálena v centru Washingtonu. Nejen že by to vedlo k takřka okamžité smrti asi osmdesáti tisíc lidí, ale přeživší vládní činitele by to mohlo vést k tomu, že by z jaderného útoku obvinili nesprávného pachatele – Rusko.
„Nebezpečí výbuchu atomové bomby v jednom z našich měst je až příliš skutečné. Ačkoli by si tento čin vyžádal mnohonásobně víc obětí než po 11. září 2001, společnost má o této hrozbě jen mlhavé povědomí a plně nechápe, co jí hrozí,“ pronáší další hrozivá slova Perry.
Stojí za zmínku, že se Perry modernizací amerického jaderného arzenálu zabýval od poloviny padesátých let a důležitou roli hrál např. v době tzv. kubánské krize. Se všemi svými zkušenostmi z dob studené války je tento bývalý ministr obrany USA přesvědčen, že jsme jaderné válce blíž než kdykoli dříve v dějinách.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp