Hejma pro začátek uvedl, že peníze, které by jeho fanoušci chtěli poslat jemu, by měli místo toho poslat na tornádem zpustošenou jižní Moravu. A podotkl, že klimatičtí alarmisté sice budou tvrdit, že je potřeba se vzdát aut, letadel a průmyslu, ale „s pravdou to nemá nic společného". Že na místo vyrazili politici Hejmovi nevadí. „Je potřeba ukázat, že stát a jeho premiér stojí za obětmi a že jsou ochotný udělat cokoliv. Ale potom přijdou další a možná to nebude tak hezký a tak zajímavý," hodnotil.
Také se dotkl odporu převážně západní Evropy proti novému maďarskému zákonu, kterému je přisuzováno, že je namířen proti homosexuálům a jiným sexuálním menšinám. Podle Hejmy neprávem, zákon zakotvuje právo pro rodiče vychovávat své děti jak chtějí, podle svého přesvědčení a tradic. Což Hejmovi připadá lepší, než když o sexuální výchově rozhodne politik nebo úředník.
Krátce shrnul, jak europarlament začal vydávat usnesení proti Maďarsku. „Najednou vidíme, jak ta Evropa je ještě pořád rozdělená, protože když jsem viděl ráno mapičku toho hlasování, tak to vypadalo, jako kdyby železná opona ještě pořád stála," okomentoval rozdělení zemí, které se proti Maďarsku vymezily či nevymezily. Na východě pak dle Hejmy panovala zdrženlivost, např. když Andrej Babiš prohlásil, že se musí se zákonem seznámit, což podle něj hraničí až s výmluvou. „Ale nicméně chtělo to určitou odvahu, chtělo to kuráž, postavit se na opačnou stranu než všechny ty mocné země Evropské unie, které jsou na západ od našich hranic," ocenil premiéra.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas