„Facebook zcenzuroval část Deklarace nezávislosti Spojených států kvůli tomu, že obsahuje nenávistné projevy,“ napsal na úvod The Telegraph. Byla odstraněna ta pasáž, která se zmiňuje o „nemilosrdných indiánských divoších“.
Sluší se ovšem dodat, že Facebook se za svůj postoj omluvil a zmíněnou pasáž Deklarace opět uveřejnil. „Vypadá to, že jsme udělali chybu a odstranili něco, co jste zveřejnili na Facebooku, ačkoli to nebylo v rozporu s našimi standardy,“ uvedli kontroloři sociální sítě. „Omlouváme se a oznamujeme, že obsah byl opět uveřejněn,“ stálo také v prohlášení.
Krok kontrolorů vzbudil pozornost i mezi českými uživateli sociálních sítí. Někteří lidé konstatovali, že slavní kontroloři jednou zruší celé Spojené státy. Zaznělo také, že kontroloři už „zblbli“.
A jeden z diskutérů si vzpomněl na nedávný výrok Ústavního soudu České republiky, který konstatoval, že podnikatelé mají během své činnosti právo projevovat svůj názor. I kdyby to znamenalo, že hoteliéři neubytují ty občany Ruské federace, kteří schvalují ruskou anexi ukrajinského poloostrova Krym.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp