Reakce lidí pod články bývají často nenávistné, agresivní, xenofobní, rasistické. Často pak dojde i k překrucování zpráv a šíření pokroucených verzí těchto textů na konspiračních nebo alternativních médiích. Teď už je to přímo téma pro vládu. Resort vnitra v nové zprávě mimo jiné říká: „Je třeba zintenzivnit úsilí k potírání nenávistných projevů na internetu.“ Jak bojovat proti lidské nenávisti v diskusích? Kdo má za výroky pod články odpovědnost?
„Agrese na internetu i ve společnosti neskutečně a děsivě narůstá. Týká se to rasismu i homofobie. Ale prostě především přes Facebook a diskuze pod články, které se velmi těžko stíhají mazat, se žene lavina nenávisti, akceptace násilí a ohrožuje to celou společnost,“ zmínil Jiří X. Doležal.
Podle Ministerstva vnitra jsou na vině konspirační a dezinformační weby. Alespoň to tak vyplývá z koncepce boje proti extremismu, již má dnes schvalovat vláda. „Právě přístup ke konspiračním webům i k diskuzím na sociálních sítích by se mohl přiostřit. Útoky na internetu se má víc zabývat policie, říká plán,“ zmiňuje se pořad Newsroom ČT24.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef