Je potřeba udělat osvětu úplně opačného typu, lidi se musí strachu zbavovat, uvedla infektoložka

13.12.2021 11:41 | Ze sítí

Stanislav Novotný v posledním dílu pořadu O čem se mlčí vyzpovídal lékařka a infektoložku Renatu Školoudovou. Hovořili o strachu z onemocnění covid-19. „Není však záměrně šířený a zesilovaný strach z covidu větším problémem než nemoc samotná?“ ptal se Novotný.

Je potřeba udělat osvětu úplně opačného typu, lidi se musí strachu zbavovat, uvedla infektoložka
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Stanislav Novotný v pořadu O čem se mlčí s Renatou Školoudovou

Stanislav Novotný se s Renatou Školoudovou shodl, že média a politici jsou spíše spolupracovníci celého koronaviru. „Nejenom spolupracovníci, ale i katalyzátorem toho strašení. Aby se strach, pokud možno, šířil co nejrychleji a byl co nejsilnější,“ takový je dojem lékařky Školoudové z médií a z politiků všech zemí. 
 
Stanislav Novotný upozornil na skutečnost, že aktuální společnost je dělena na očkované a neočkované. Co by jim Školoudová vzkázala? „Nejradši bych vzkázala všem lidem, že je potřeba udělat osvětu úplně opačného typu, to znamená lidi strachu zbavovat, a to se děje málo, poněvadž ti politici spolupracují s lékaři, kteří se sami buď doopravdy bojí, nebo mají touhu po moci nad pacientem. Co je potřeba vzkázat, je rozhodně to, že existuje přiměřená zdravá míra strachu, to je vrozený pud sebezáchovy, který nás vede k obezřetnosti, abychom žili správně a zdravě. Anebo s nemocemi, ale v pohodě,“ uvedla Školoudová.
 
Pokud se lidé chtějí očkovat nebo neočkovat, tak by měli mít strach v míře pudu sebezáchovy, poněvadž očkování je snahou naučit imunitní systém rozpoznat nepřítele. „A když se imunitní systém třese strachy jako ten člověk sám, těžko může očkování být plně účinné. Rozpoznávat nepřítele může imunitní systém, když je obezřetný, nikoliv když je vystrašený k útěku,“ obává se lékařka. 
 
„Nejprve je potřeba snížit hladinu strachu a znásobit výrobu hormonu štěstí v člověku,“ říká Školoudová a závěrem přidala pár rad, jak to udělat. 
 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Když se to hodí, prosazují lidská práva. Když ne, tak celistvost. Profesor chce skoncovat s dvojím metrem Západu

17:20 Když se to hodí, prosazují lidská práva. Když ne, tak celistvost. Profesor chce skoncovat s dvojím metrem Západu

„Mezinárodní řád založený na pravidlech“, který bývá prezentován jako spojení mezinárodního práva a …