Paroubek se v úvodu vyjádřil i ke svému pozvání do Číny, kde se nedávno zúčastnil jednání o projektu Hedvábné stezky. „Tento projekt může pomoci k rozvoji světové ekonomiky, ale také k mírové stabilitě světa. Ti co spolu obchodují, ti spolu neválčí. Jde o stejnou podstatu, na které má postavené základy Evropská unie,“ řekl k projektu. „Když nebude mít Evropa zájem, tak se Čína začne obracet jinam,“ poukázal na možné obavy s tím, že Evropská unie je konkurenceschopná.
Paroubek mluvil i o možnosti dodávat do Číny perspektivní zboží, u něhož lze očekávat růst poptávky ze strany čínských spotřebitelů, a označil za něj kupříkladu alkohol.
Mluvil i o Marii Benešové, jež byla za jeho vlády státní zástupkyní. Benešovou vnímá za čestnou osobnost a demonstrace označil za „politické útoky“. Na možnosti objednání trestního stíhání u nás říká: „Pokud to paní Benešová tvrdí, tak určitě to není mluva ‚z břicha do větru‘“. A dodává, že se obává, že to možné je. „Nemyslím si, že je česká justice tak nezávislá, tak jak se tváří předseda Ústavního soudu Rychetský,“ pokračuje v tématu Paroubek s poukazem na slova Rychetského, jenž pro Českou televizi vyjádřil varování, že „justice je nezávislá, ale kdoví, jak by tomu bez demonstrací“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak