Kdo vlastně vede vaší kandidátku, zkoušel rozhlasový redaktor kandidáta. Na docenta Svobodu pak padl smutek

03.10.2018 20:29 | Zprávy

Již tento pátek a sobotu Češi, Moravané a Slezané rozhodnou o tom, kdo bude vládnout příští čtyři roky na jejich radnicích. Velká pozornost je věnována především volbám v hlavním městě Praze. Ve studiu Českého rozhlasu proti sobě usedlo dalších sedm kandidátů na primátora. Byli mezi nimi poslanec ODS Bohuslav Svoboda či Ladislav Linek za Stranu soukromníků České republiky. Svoboda mimo jiné vysvětloval, jak by urychlil výstavbu bytů v Praze. Ve studiu také zaznělo, že řadu projektů v Praze hubí klientelismus.

Kdo vlastně vede vaší kandidátku, zkoušel rozhlasový redaktor kandidáta. Na docenta Svobodu pak padl smutek
Foto: Národní divadlo
Popisek: Národní divadlo

Boj o radnice českých a moravských měst vrcholí. Největší pozornost je věnována volebnímu klání v Praze. Kdo nakonec navlékne primátorský řetěz, který si po čtyřech letech sundá dosavadní primátorka za hnutí ANO Adriana Krnáčová? Na vlnách Českého rozhlasu se voličům představilo dalších sedm lídrů, kteří chtějí dámu na čele hlavního města nahradit. Do studia přišli Václav Šimek z hnutí Jauner Československo 2018, Zemanovec Jaroslav Dvořák, Ladislav Linek za Stranu soukromníků České republiky, Jiří Vítek ze sdružení Patrioti, Jan Čižinský za hnutí Praha sobě, poslanec Bohuslav Svoboda z ODS a Tomáš Dvořák z uskupení pro zdraví a sport.

Jako první dostal slovo Linek za Ss ČR. „My jako jediní myslíme na ty nejmenší, malé a střední živnostníky. Pokud jde o Prahu, tak se to týká těch modrých zón, což je neštěstí. Je to hlavní hit. Ale další hit jsou komunální služby. Já nechápu, proč plechovka hozená do odpadu živnostníkem je dražší než plechovka vhozená jiným občanem.“

Moderátor Jan Pokorný se poté zeptal Šimka z uskupení Jauner, kdo je vlastně jejich kandidátkou na primátorku. Host odvětil, že to je Stanislava Helferová. „Ona sice tvrdila pro náš server iROZHLAS.cz, že o své kandidatuře nic neví, ale...,“ podotkl moderátor Jan Pokorný. Než větu dokončil, Šimek mu do toho vpadl. „Není jasné, co vám tvrdila, podstatné je, že podepsala souhlas se svou kandidaturou,“ odvětil.

Když dostal slovo Svoboda, popsal, v čem je ODS unikátní. „To, co je na našem programu to nejzásadnější. My neslibujeme, my říkáme, co je možné reálně udělat,“ pochválil ODS kandidát.

Nemlčel ani lidovec Čižinský z hnutí Praha sobě, který přišel s nápadem, jak vylepšit Prahu. Jednak by seřídil lépe semafory, aby byla Praha lépe průjezdná, a jednak by předal některé kompetence z velkého magistrátu na jednotlivé radnice pražských městských částí. Měl na mysli např. úklid ulic, aby do Prahy 7 nejezdily vozy z Ruzyně. Svoboda mu okamžitě připomněl, že městské části už dělají řadu věcí. Starají se o zeleň, případně se starají o sociální bydlení. Na Praze 2 pod vedením Jany Černochové z ODS to prý zvládají už dnes.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Budoucnost

Vážený pane Bartoši, dokázal jste nevídané a podle mě jste jeden z nejlepších politiků u nás. Zajímalo by mě, co máte v plánu dál? Funkci předsedy jste složil. Zůstanete ale i nadále v politice? A neuvažoval jste o kandidatuře na prezidenta?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další vzpoura v ODS: „Usnesení. Vyzýváme Petra Fialu...“

8:55 Další vzpoura v ODS: „Usnesení. Vyzýváme Petra Fialu...“

Koalice SPOLU, koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL 28. října 2024 podepsala další spolupráci pro volby do …