„Představte si tuto situaci. V Česku dojde ke kolapsu státní elektrárny a média k tomu budou mlčet, aby si nezhoršila pozici u vládních představitelů. Všichni se shodnou na tom, že by šlo o profesní selhání,“ varuje komentátor.
Podobnou situaci přirovnává k počinu šéfů obou komor Parlamentu včetně celé opozice, kteří minulý týden nedokázali promptně a hlasitě reagovat na obcházení ústavy prezidentem.
„Poslanci a senátoři nepochopili, že Parlament je svébytné těleso, které musí kontrolovat výkonnou moc. Teprve ve druhém sledu jsou poslanci a senátoři politickými hráči s dresy, na nichž je napsané ANO, SPD, ODS nebo KSČM,“ píše a dodává, že ať už chovají k Babišovi jakékoliv pocity nenávisti, stále jde o premiéra republiky, kterému prezident upírá ústavní práva. „Jejich povinností je vystoupit na jeho obranu,“ zastává se Babiše.
Celá zpráva zde.
Šéfovi hnutí ANO se tak bortí vláda díky nemožnosti domoci se výměny ministra koaliční vlády. „Jestli těmto postupům chtějí například šéfové Parlamentu (Vondráček, Kubera) blahosklonně přihlížet, pak by měli uvažovat o návrhu na zrušení obou institucí, v jejichž čele stojí. Pak to není Parlament, ale penzijní pojišťovna,“ přibližuje.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: sla