S parkováním jsou problémy zejména v centru Brna. "Téměř denně se zabýváme případy, kdy auta stojí v zákazech vjezdu, ničí veřejnou zeleň nebo parkují tak, že omezují v úzkých ulicích průjezd tramvají a trolejbusů," uvedl mluvčí.
K nejproblematičtějším ulicím patří Hybešova, Václavská, Údolní, Merhautova nebo Pekařská. Loni řešili strážníci 17 přestupků, kdy řidiči zaparkovali vůz přímo na tramvajovém pásu. Meziročně těchto neukázněných řidičů přibylo o osm.
Ředitel strážníků Bohumil Šimek chce proti špatně parkujícím řidičům bojovat nejen pokutami, ale i prevencí. Doufá v to, že situace by se mohla zlepšit díky projektům zaměřeným na výchovu dětí a mládeže. Začátkem října strážníci otevřeli na Riviéře nový areál určený k dopravní výchově.
Celkem ale případů špatného parkování ubylo. Loni jich strážníci ve městě zjistili 69.550, což je o 6830 méně než v roce 2014. Za špatné parkování hrozí pokuta do 2000 korun. Pokud strážníci na auto nainstalují takzvanou botičku, stojí její demontáž 400 Kč.
Hlídky se více zaměřily na kontrolu řidičů nedodržujících stanovenou rychlost. "Díky novým ručním radarům můžeme pohodlně kontrolovat auta na problematických místech - u přechodů pro chodce, v blízkosti husté zástavby i škol," uvedl mluvčí. Při rychlé jízdě přistihli loni brněnští strážníci 7413 řidičů, což je ve srovnání s předloňskem nárůst o dvě třetiny.
Stále častěji se také řidiči snaží vjíždět do pěších zón ve městě. Za loňský rok eviduje městská policie v Brně 1156 těchto přestupků, což je nárůst nepovolených vjezdů o zhruba 800.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa