Německá média přiznávají tvrdou realitu: Přímo v centru Kolína nad Rýnem je no-go zóna

08.11.2017 10:15 | Zprávy

Představitelé mediálního a politického mainstreamu v západoevropských zemích shodně odmítají připustit existenci no-go zón, kde převažují mezi obyvatelstvem přistěhovalci ze zemí třetího světa a panuje zde zvýšená nezaměstnanost i kriminalita. V posledních dnech však německá média mění své postoje.

Německá média přiznávají tvrdou realitu: Přímo v centru Kolína nad Rýnem je no-go zóna
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Stany si uprchlíci rozestavili hned na několika ulicích. Tábory migrantů ze Středního východu a z Afriky vyrostly odděleně

Zatímco ještě poměrně nedávno bylo z pohledu zastánců liberální přistěhovalecké politiky považováno za xenofobní a rasistické označovat některé okrajové části evropských metropolí za no-go zóny, nyní se začíná situace postupně měnit. V krátké době po sobě deník Die Welt a magazín Focus takto otevřeně označují část Kolína nad Rýnem – Ebertplatzt. Ačkoli se jedná o centrální část města, zdejší situace vykazuje všechny známky, které jsou vlastní klasickým no-go zónám.

Kolín nad Rýnem se dostal do centra pozornosti zejména po loňských silvestrovských oslavách, kdy byly stovky německých žen obtěžovány a některé z nich také znásilněny přistěhovalci. Jak je však nyní zřejmé, možná šlo jen o špičku ledovce a zhoršená bezpečnostní situace ve městě je každodenní realitou, a nikoli „výjimečným vybočením z normálu“, jak označovali příznivci otevřené migrační politiky tento incident.

Policie otevřeně připouští, že Ebertplatz se stal v podstatě základnou pro obchodníky s drogami ze zemí Afriky a arabského světa. Podle magazínu Focus v těchto místech jenom za poslední dobu došlo hned k několika incidentům, ve kterých hrají hlavní úlohu přistěhovalci. V polovině března zde byl ubodán k smrti dvaadvacetiletý občan Guinei a za hlavního podezřelého označila místní policie o tři roky staršího migranta z Maroka.

Jen o týden později potom dva migranti ze zemí severní Afriky napadli rozbitými lahvemi dva náhodné kolemjdoucí. Ačkoli problémy policie nezastírá a věnuje tomuto místu zvýšenou pozornost, přes 3000 zásahů došlo k zatčení jen devatenácti osob. Za „no-go zónu“ bez rozpaků označují Ebertplatz a jeho bezprostřední okolí také zdejší obyvatelé, kteří se obávají především vyřizování účtů mezi africkými a arabskými drogovými gangy.

Obavy z proměny kdysi poklidného místa mají především ženy, protože kromě prodeje drog a vzájemných půtek se právě ony stávají dalším terčem pozornosti přistěhovalců. „Tomuto místu se společně s ostatními ženami raději vyhýbáme. Stala se z něj no-go zóna. Mladí přistěhovalci popíjejí alkohol a kouří marihuanu už od poledních hodin a pokračují v tom až do noci. Zabírají všechny lavičky a svoji pozornost v opojné náladě soustřeďují hlavně na ženy,“ říká mluvčí místního občanského sdružení Ruth Wennemarová.


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Ing. Jaroslav Faltýnek byl položen dotaz

Děláte ve sněmovně vůbec něco?

Dobrý den, zajímalo by mě, co jako poslanec děláte, že o vás není vůbec slyšet? Ani nikde v televizi jsem vás dlouho neviděl, nečetl s vámi žádný rozhovor. Přijde mi, že vás Babiš nechal kandidovat jen proto, aby vám zajistil dobře placené místo, ale jakoby vám zakázal, abyste se po vašem skandálu v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Muskův výsměch stíhačkám, za které dáme 150 miliard. Svět prý míří někam úplně jinam

23:01 Muskův výsměch stíhačkám, za které dáme 150 miliard. Svět prý míří někam úplně jinam

Podnikatel a miliardář Elon Musk stíhačky F-35 označil za zastaralé, drahé a špatně navržené. Podle …