Holec ve svém komentáři na Gazetis.to upozorňuje na začátek předvolební kampaně proti předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Podle Holce tato kampaň vychází z provládních médií, jako jsou Seznam Zprávy a Novinky.cz. Kromě trendu „Antibabiš“ se ovšem podle Holcova pozorování uchycuje i strašení Babišovou vládou.
„Novináři, kteří nyní zkoušejí veřejnost strašit příští Babišovou vládou, na to totiž používají kritiku současné vlády, kterou ovšem pořád hájí,“ píše Holec.
Následně Holec cituje novináře ze Seznam Zpráv Václava Dolejšího, který v jednom ze svých článků varoval, že by Andrej Babiš mohl zopakovat chybu současné Fialovy vlády: stanoví si příliš mnoho priorit, což povede k tomu, že se v nich „utopí“ a vzbudí v lidech naděje, které nebude moci naplnit.
Holec toto nicméně komentuje ironicky s tím, že po čtyřleté vládě Petra Fialy by v lidech vzbudil naději i návrat Lubomíra Volného. „Ten se ve Sněmovně aspoň o něco pokusil, zkusil vyrvat kecpult. Fiala se nepokusil ani o to, nezradit své vlastní volební i povolební sliby,“ dodává Holec s odkazem na legendární vyhrožování „flákancem“ u pultíku v Poslanecké sněmovně.
Holec také v souvislosti se „vzbuzováním nadějí“ zmiňuje nárůst volebního potenciálu hnutí ANO za Fialova vládnutí jako důkaz, že Babiš navzdory kritice vzbuzuje u lidí naději – a že Fialova vláda k tomu svou nekompetencí sama přispěla.
Novinky.cz zase předpovídají v případě vítězství hnutí ANO „rozkolísanou vládu“, od které „lze očekávat rázný odklon od EU a podpory Ukrajiny“. Zde ovšem Holec přitakává. Zrovna tohle by minimálně u něj naději vzbudilo. „Jako motivace volit opoziční strany skvělé,“ dodává Holec.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Kratochvílová