„Zdeněk Šarapatka nevěděl, co dál. Z odhalení špinavosti byl velmi přešlý, znechucený a současně naštvaný. Nejvíc ho znepokojovalo, že by se Šlouf se Zemanem uchýlili k ataku na rodinu Petry Buzkové,“ sdílela Fridrichová na sociální síti úryvek z knižního díla Jaroslava Kmenty.
„Konečně čtu Kmentova Rudého Zemana a zaujaly mě detaily kauzy Olovo z května 2000, zejména role, kterou ve zveřejnění hanopisu na korunní princeznu ČSSD Petru Buzkovou sehrál tehdejší poradce premiéra Miloše Zemana Zdeněk Šarapatka,“ dodala ve svém komentáři.
„Jak kompro našel v počítači kolegy Šímy, jak s ním zděšený obíhal špičky ČSSD Buzkovou (zhroucená), Špidlu (zničíte stranu) i Grosse (tady na mě máte mobil). Až ho předal novinářce MFD Sabině Slonkové (pozor, neplést s dnešní MFD). Po zveřejnění se rozpoutala obří aféra,“ popisuje vývoj kauzy.
„Pamatuju si dodnes, jak jsem ráno letěla do trafiky a hltala ji v tramvaji cestou do práce. Šarapatka z Úřadu vlády odešel a rok nemohl sehnat práci. Zastavil ale kompro, které mělo profesně i lidsky zničit politickou oponentku. Nevím, zda mu to někdy řekla, nicméně Zdeněk Šarapatka se zachoval jako hodnotově naprosto pevný člověk. Tehdy, stejně jako dnes,“ dodala závěrem Nora Fridrichová.
A sám Šarapatka z Rady ČT si chválu veřejnoprávní novinářky nenechal ujít, když pod zveřejněný úryvek z Kmentovy knihy a následný chvalozpěv Fridrichové přidal svůj komentář: „Vzpomínky na budoucnost....proč mám pocit, že se ta doba vrací...“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab