Okamura se pustil do dotací v zemědělství. Bude hukot

26.12.2019 13:39 | Zprávy

Předseda SPD Tomio Okamura se na svém facebooku rozčíluje, kvůli dotacím Evropské unie pro zemědělce. Upozorňuje, že němečtí zemědělci pobírají spolu s Francouzi a Belgičany největší dotace. „Subvence, které němečtí farmáři dostávají z rozpočtu EU, ze spolkového rozpočtu a z rozpočtu spolkových zemí, jsou čtyřikrát vyšší dotace než pro české zemědělce!“ A dodává, že disproporce je tak veliká, že to vede ke skupování německé půdy a německých farem čínskými investory. Na politické úrovni to prý už vyhodnotili jako ohrožení národní bezpečnosti v oblasti potravinové soběstačnosti.

Okamura se pustil do dotací v zemědělství. Bude hukot
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Místo aby si problém vyřešili na národní úrovni, pokoušejí se prý problém řešit přes Brusel. A ještě k tomu, zcela nesystémově. „Normálním právním řešením by bylo zákonem zakázat Číňanům nebo všem cizincům, či lidem a firmám mimo EU, vlastnit německou zemědělskou půdu,“ podotýká Okamura. Podobně to udělali v USA, kde Kongres federálním zákonem za náhradu vyvlastnil Číňany skoupené přístavy.

Toto řešení však podle šéfa hnutí SPD nepřipouští právo EU, které je prosáknuté ideologií globalismu. „U nás jsme kvůli tomu museli zrušit zákonný zákaz prodeje zemědělské půdy cizincům, který platil do roku 2000,“ připomíná. O myšlence, že by západním zemědělcům dotace byly sníženy – třeba ve prospěch východoevropských – nikdo nechce ani uvažovat. „To by však snížilo spekulační atraktivitu farem a půdy ke skupování cizinci. Jenže to je v Bruselu tabu,“ poznamenává Okamura.

Za současné nekvalitní a drahé potraviny, které zde konzumujeme, můžeme podle jeho slov poděkovat Bruselu, jelikož čeští zemědělci nebyli schopni konkurovat zemědělcům z EU, když ti dostávali mnohem větší dotace. Uvádí proto alarmující data: V roce 1990 bylo v ČR pět milionů prasat, a nyní jich je necelých 1,6 milionu! U skotu je pokles ze 3,5 milionu na 1,4 milionu. Čili, nám sem pak dovážejí nemocné hovězí a kuřecí z EU. „Potravinová soběstačnost je minulostí, vzato v celkovém finančním vyjádření jsme soběstační asi z 65 %, jestli vůbec,“ upozorňuje Okamura.

A jaké je podle něj řešení? „Řešením je podpora infrastruktury našeho venkova a našich českých zemědělců a ochrana klíčových komodit i české půdy. Zemědělská politika musí být znovu pod kontrolou našeho státu,“ uzavírá předseda hnutí SPD Tomio Okamura, podle nějž je nejvyšší čas vypsat referendum o vystoupení z EU a být sami sobě pány.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Jste pro zrušení senátu?

Mám dotaz k vaší kritice toho, jak senát pracuje. Myslíte, že je opravdu užitečný? A kdyby ANO získalo v senátu i ve sněmovně většinu, zrušili byste senát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Orbán vážně: Musíme přežít, než se Trump ujme vlády

21:52 Orbán vážně: Musíme přežít, než se Trump ujme vlády

Maďarsko svou hospodářskou politiku na příští rok podle tamního premiéra Viktora Orbána chystá s výh…