V článku, na který poukazuje tazatel, se hovoří o listopadové cestě 12 zástupců České republiky do Velké Británie a Severního Irska. Cesta byla schválena jako „pracovní návštěva“. Herman měl objasnit, kdo všechno se cesty účastnil. „Na palubě vládního letadla do Velké Británie během listopadové cesty byl místopředseda vlády Bělobrádek, já, předseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Karel Schwarzenberg a další lidé, třeba Tomáš Halík, letošní nositel prestižní Templetonovy ceny,” zněla odpověď.
V článku byla mimo jiné položena otázka, s kým tedy Herman jednal. Ministr však ve své odpovědi pouze pojednal o důležitosti osobních politických jednání: „Vztahy mezi vládami, odborníky, kulturními pracovníky a dalšími lidmi různých oborů se odvíjejí od osobních kontaktů. Kdo má trochu dobré vůle, tak dobře ví ze svého vlastního života, že osobní kontakt je nenahraditelný. Na jedno jediné setkání totiž potom mnohdy navazuje dlouhodobá spolupráce s konkrétními výsledky,” rozepsal se ministr.
Otázka i s odpovědí ministra Hermana ZDE
Odpověď na otázku, zda je zapotřebí využívat k takovýmto cestám vojenský speciál za peníze daňových poplatníků, zato Herman shrnul lakonicky: „Pokud jde ale o to, kolik toho nalétají letadla vládní letky a s jakým obsazením, je třeba vznést dotaz na příslušná místa a dostane se vám jistě konkrétní odpovědi. Ministerstvo kultury má vzdáleně na starosti maximálně letadla, která jsou technickou památkou a k dopravě kohokoli se nevyužívají”.
Ministr Herman si ale povšiml ještě jedné věci: „Pod odkazovaným článkem se ale rozvíjí debata, na kterou jsem zvyklý, ale někdy znova překvapí svou mentalitou, která za vším vidí podvod, krádeže a spiknutí. To nikomu nevyvrátím. Každý má právo na svůj pohled na svět, “ uzavřel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: bra