Od ledna do října 2018 zaznamenala v Bavorsku spolková policie, která je zodpovědná za ochranu hranice, více než 12 300 případů pokusů o nelegální překonání hranice. Přes 5 000 migrantům přímo na hranici zabránila ve vstupu do země, zhruba 5 400 jich zadržela a předala německým úřadům. Zhruba sedm desítek lidí policie deportovala nebo s nimi zahájila jiná právní řízení.
Nejčastěji se do Německa chtěli přes Bavorsko dostat Nigerijci a Afghánci následovaní Turky, Iráčany a Syřany.
Celkem v 1 077 případech spolkoví policisté zaznamenali porušení zákona o pašeráctví lidí. Převaděči nejčastěji organizovali nelegální přechod hranice z Rakouska (732 případů), výrazně méně často pak z Česka (107 případů). Sto třicet případů porušení protipašeráckého zákona zaznamenala policie na letišti v Mnichově. Nejčastěji pocházeli pašeráci ze Srbska, Sýrie, Pákistánu, Turecka a Rumunska.
Další německý list, Rheinische Post, dnes informoval, že po celém Německu policie od loňského ledna do listopadu odhalila 7 943 migrantů bez oprávnění ke vstupu do země ve vlacích a 6 066 v dálkových autobusech. Také v tomto případě pocházeli migranti nejčastěji z Nigérie a Afghánistánu. Nejčastěji byli migranti, kteří do země vjeli nelegálně, zadrženi po přejetí přísně střežené rakousko-německé hranice (přes 6 100 osob). Na česko-německé hranici jich bylo zadrženo 519. Více migrantů než po překročení hranice s Českem zadržela spolková policie například i na francouzské či švýcarské hranici, méně naopak na polské.
Ze statistiky, kterou poskytlo v polovině ledna ČTK německé ministerstvo vnitra, nicméně vyplývá, že počet běženců, kteří nelegálně překročili hranice z Česka do Německa, se loni zvýšil. U většiny ostatních sousedních zemí přitom Německo zaznamenalo pokles. Zatímco mezi lednem a listopadem 2017 spolková republika na svém území zachytila 3 547 uprchlíků, kteří do země nelegálně vstoupili z Česka, loni jich za stejné období bylo už 3 931. Tento údaj se týká jak záchytů u hranice Česka s Bavorskem, tak se Saskem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp