Sobotka s Kopaczovou plánují probrat i spolupráci Visegrádské skupiny v souvislosti s krizí na Ukrajině. Zatímco Polsko je stoupencem tvrdého postupu Evropské unie proti Rusku, Česko, Slovensko a Maďarsko se stavěly k uvalení některých sankcí na Moskvu zdrženlivěji. Varšava často postupovala vůči dění na Ukrajině nezávisle na středoevropských partnerech.
Kopaczová v září nahradila v čele polské vlády Donalda Tuska, který se stal předsedou Evropské rady, jednoho z klíčových orgánů EU složeného ze šéfů států a vlád členských zemí. Příprava prosincového unijního summitu bude také patřit mezi témata dnešní schůzky obou premiérů.
Při své březnové návštěvě Varšavy pozval Sobotka Tuskův kabinet do Prahy na společné zasedání s českou vládou, které se podle původních plánů mělo uskutečnit letos. Česká vláda takové zasedání nedávno absolvovala v Izraeli.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: dkr, čtk