Pošlete na ně psychiatry! Ivan Langer znovu vstupuje do války kolem policie

11.06.2016 10:27 | Zprávy

Plukovník Robert Šlachta končí v čele ÚOOZ a státní zástupci z Olomouce mají strach, co bude dál s citlivými kauzami. Jedním z těchto případů může být kauza Vidkun olomouckého hejtmana za ČSSD Jiřího Rozbořila. V hledáčku specializovaného policejního útvaru se v souvislosti s ní ocitl i exministr vnitra Ivan Langer. Díky tomu prý viděl, jak tento útvar pracuje, a zděsil se. Domnívá se, že dnes sledujeme druhé dějství pokusu o státní převrat.

Pošlete na ně psychiatry! Ivan Langer znovu vstupuje do války kolem policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer

V kauze Vidkun učinili policisté prohlídku i v bytě exministra vnitra Ivana Langera. „Měl jsem díky tomu možnost nahlédnout do způsobu myšlení a práce těchto takzvaných specializovaných útvarů a zhrozil jsem se. Uvedlo mě to jen v přesvědčení, že je to skupina lidí, kteří jsou schopni čehokoliv, udělat to jakkoliv bez ohledu na právní řád, realitu,“ nebere si Langer servítky v rozhovoru pro server Českého rozhlasu.

Abychom pochopili, co se dnes děje ve veřejném prostoru, měli bychom si podle Langera vzpomenout na léto 2013, kdy před kamery vystoupili plukovník Robert Šlachta a státní zástupce z Olomouce Ivo Ištvan. Vysvětlovali tehdy novinářům, proč policie zasahovala přímo na Úřadu vlády.

  • Celý rozhovor ZDE

Práci státních zástupců v Olomouci by měli zhodnotit psychiatři, míní Langer

„Je to druhý poločas státního převratu, který před třemi lety proběhl v režii úplně stejných osob, které vystupují ve druhém poločase. V té době ještě ten, kdo z toho měl prospěch, byl mimo politiku, zatímco do tohoto poločasu zasahuje. Je to Andrej Babiš a jeho politická divize Agrofertu,“ míní exministr vnitra.

To neznamená, že by připravovaná reorganizace policie proběhla profesionálně. Podle Langera byla připravena narychlo a leccos jí lze vytknout, ale v principu nemusí jít o špatný nápad. Propojení Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) a Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) není a priori nesmyslné. Každý z těchto útvarů má své problémy, které je třeba řešit, a pokud je hodnotíme, měli bychom tak činit objektivně, a nikoli jednostranně, jak se to děje teď.

Langer zde mimo jiné naráží i na fakt, že se státní zástupci v Olomouci začali reorganizací policie zabývat v trestní rovině. „Veřejné vyjadřování hlav a jejich krků státního zastupitelství považuji za skandální a nepřijatelné pro normální ústavní pořádek s právním státem. Psychopatický masomlýnek státních zástupců v Olomouci mele i nadále. Je to jen pokračování způsobu jejich práce, která by měla být hodnocena psychiatry než kýmkoliv jiným,“ shrnuje Langer.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rusové nám ničí kabely? Zjistilo se, že to je jinak

7:51 Rusové nám ničí kabely? Zjistilo se, že to je jinak

Nedávno světem proletěla zpráva, že se Rusové možná pokusili poškodit několik důležitých podmořských…