Ministr financí Andrej Babiš (ANO) nechal spustit druhou vlnu EET a na venkově začaly zavírat malé obchody. Ministerstvo zemědělství přispěchalo s plánem, jak tyto obchody udržet. „Jakou logiku to dává, že poslední kapkou vláda dorazí drobné podnikatele a pak je bude dotovat?“ ptal se nevěřícně Moravec.
Jurečka okamžitě prohlásil, že s malými obchodníky mluvil a oni si na EET nestěžují. „Oni říkají, my nemáme nic proti EET, ale v obci se dvěma sty obyvatel je opravdu složité udržet nějakou prodejnu,“ zaznělo z úst ministra zemědělství. Plán na podporu venkova se navíc podle šéfa resortu zrodil dlouho předtím, než došlo na EET.
Následně dostal slovo Kalousek. Nadechl se a spustil. „Jestliže je politika této vlády taková, že totálně zdecimuje drobné živnostníky a pak některé z nich začne dotovat, tak se bavíme o likvidaci svobody podnikání. Tři roky se utahují šrouby a udržet podnik je čím dál složitější. A teď vláda říká: My přicházíme jako zachránci a s pomocí dotací rozhodneme o tom, kdo kde bude podnikat. To je naprosto nepřijatelné a já si troufnu říct, že zvrácené,“ nebral si servítky Kalousek.
Současná vláda podle předsedy TOP 09 přijala tisíce nových úředníků, na živnostníky uvalila nové povinnosti a teď se kabinet diví, že toho obchodníci mají plné zuby.
Jurečka si to však nenechal líbit. „Já jsem na rozdíl od vás podnikal 11 let jako OSVČ. A když jsem viděl, k jakému okrádání státu za vás docházelo na DPH, tak říkám, že tato vláda možná mírně zvýšila administrativní zátěž v podobě zavedení kontrolního hlášení DPH, ale této zemi se to rozhodně vyplatí,“ kontroval okamžitě ministr.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp