„Krok Petry Kvitové, stejně jako obdobné rozhodnutí slavného Gerarda Depardieua, je symbolický. Připomíná nám, že vlády svou daňovou politikou trestají úspěšné, podnikavé a inovativní, a tím je vyhánějí ze země. Takových lidí jsou tisíce,” cituje server profesora ekonomie a rektora Vysoké školy CEVRO Institut Josefa Šímu. Podle něj je „hlasování nohama“ účinným způsobem, jak nejen ochránit svůj majetek, ale též přispět ke zvětšení rozsahu produktivních soukromých výdajů na úkor politicky motivovaného mrhání penězi.
Podle profesora Martina Potůčka z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy je to vážný problém nejen u jednotlivců, ale především u firem. „Česká republika a další země, které nejsou daňovými ráji, tak přicházejí o obrovské prostředky, které by mohly uplatnit ve svých veřejných rozpočtech,“ řekl serveru profesor Potůček.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam