Profesor Petr Staněk vystoupil 24. října se svou přednáškou v prostorech Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) při ČVUT. Nedlouho poté se na něj snesla kritika z českých médií bojujících proti „dezinformacím“.
„Staňkova přednáška v CIIRC se nesla v podobném duchu. Host do mikrofonu křičel různá nesouvislá hesla a výmysly, které se nedají zhodnotit jinak, než další snaha o narušení důvěry posluchačů v instituce a západní společnost,“ popisuje profesorovu přednášku Matěj Voslař z webu BezDezinfa.cz.
Zmiňuje například Staňkovo tvrzení, že před třemi měsíci OSN schválilo tzv. Institut mimořádné událostí, podle kterého si USA kdykoliv může odepsat státní dluh. Dále profesorovo upozornění, že oxid grafenu, který by se měl podle něj dostávat z vakcín do našich buněk za použití 5G, později 6G signálů. Nebo jeho slova o tom, že existují potvrzené důkazy, že Hitler nezemřel v bunkru v Berlíně, ale podařilo se mu ponorkou uprchnout do Jižní Ameriky.
Server BezDezinfa.cz proto kontaktoval mediální oddělení CIIRC s otázkou, jak je možné, že se ČVUT propůjčilo k takové akci. ČVUT v Praze se dle tiskové mluvčí Aleny Novákové od Staňkova vystoupení distancovalo. Konkrétně uvedla, že se jednalo pouze o komerční pronájem prostor. S obsahem přednášky se CIIRC prý neztotožňuje a podobná vystoupení se podle ní nebudou opakovat. Zároveň nevyvrátila, že vědecký ředitel institutu Vladimír Mařík, který Staňkovu přednášku uvedl, pomohl „dezinformační přednášku“ zorganizovat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Natálie Brožovská