Roky plánováno. Indoktrinace Ukrajinců, pak převrat. Jsme na prahu světové války, varuje profesorka

23.11.2024 18:11 | Monitoring

Česká filozofka, profesorka Anna Hogenová hovořila v pořadu Aby bylo jasno o skutečných kořenech konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Nacházíme se na pokraji třetí světové války, ale čeští občané si to ani neuvědomují.

Roky plánováno. Indoktrinace Ukrajinců, pak převrat. Jsme na prahu světové války, varuje profesorka
Foto: Aby bylo jasno
Popisek: Profesorka Anna Hogenová

Budeme hovořit o tom, zda je Evropa, včetně České republiky, připravena čelit ozbrojenému konfliktu a jeho důsledkům? Jak naše životy, hodnoty a rozhodování ovlivňuje hrozba války? Jak vnímáme dvojí morálku politiků, pokud jde o válečný konflikt, ale i o každodenní rozhodování? A umíme se poučit z minulosti, nebo si ji zopakujeme? Těžké, ale naléhavé a současné otázky.

Profesorka Hogenová zmínila, jak se z filozofického hlediska dívá na kořeny konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. „Převraty, jakým byl převrat na Ukrajině, to je strašně dlouho připravováno předem. Bylo to připravováno po celá devadesátá léta,“ řekla Hogenová v pořadu Aby bylo jasno, a že jde o převratové změny, které jsou umělé a vypočítané.

Podle jejích slov docházelo k určité indoktrinaci části občanů Ukrajiny, aby lépe přijali současný režim prezidenta Zelenského a to, co se nyní děje na Ukrajině. Nebo to, že by měli vstoupit do Severoatlantické aliance. V tomto kontextu poukázala i na obrovskou sílu sociálních sítí.

Anketa

Prospěje České republice vítězství Donalda Trumpa?

88%
hlasovalo: 20424 lidí
Podle nejnovějších renomovaných průzkumů veřejného mínění nyní většina Ukrajinců válčit už nechce a jsou připraveni uzavřít mír i za cenu ztráty některých území. „Je to tím, že Ukrajinci učinili válečnou zkušenost. Už to bude třetí rok, kdy se tam v zimě budou tulit k sobě, to je šílené. Vím, že na Ukrajině byly jisté historické příčiny k nějakým neblahým vztahům k tomu velkoruskému panství, ale aby se ti Ukrajinci nechali takhle vymlátit z té mužské síly, to je něco strašlivého. Jenom proto, že to někdo v té Ukrajině potřebuje, to je šílené. Myslím, že těm lidem to teď teprve dochází,“ podotýká filozofka.

Rusko-ukrajinský konflikt v posledních letech dál eskaluje. Američané povolili zasahovat jejich raketami cíle v Rusku. Ruský prezident Putin oznámil, že rozvolňuje jadernou doktrínu.

Je podle Hogenové evropská společnost připravena na to, čelit ozbrojenému konfliktu a jeho následkům? „Na to není vůbec připravena, protože té situaci ani nerozumí. Že Putin mění jadernou strategii, znamená, že všechny smlouvy, které dříve platily, že jaderné zbraně nepoužije, už neplatí. Bude nejspíš vyprovokován tím, co se děje na Ukrajině, na které jsou specialisté NATO, kteří vypouštějí i na Rusko rakety dlouhého doletu,“ připomněla.

Situaci podle svých slov vnímá jako strašně nebezpečnou. „Jsme na pokraji třetí světové války, jak jsme nikdy nebyli. Ale on to nikdo nevnímá! Lidé to nevědí. Ptala jsem se studentů ve škole, ale oni vůbec nevědí, že to Putin řekl. Lidé jen přejímají, co slyší v médiích, a to bohužel vede k tomu, že člověk není připraven, kam by se šel schovat, kdyby k nám náhodou něco letělo. Na Západě to lidé vědí, ale u nás ne,“ pokračovala Hogenová.

Anketa

Měla by Česká republika přistoupit k BRICS?

96%
2%
hlasovalo: 3290 lidí
Snahy o rozdělování společnosti dlouhodobě pozoruje i v české společnosti, zmínila například předsudky vůči věku. „Je tu ageismus a jde to z univerzit, které byly ad hoc vytvořeny, kde panují myšlenky, které mají v myšlení lidí přivodit to, že pouze mladý člověk dokáže moderně myslet, že nepotřebujeme dějinné počátky, kterým bychom museli být věrni, protože to vše už je za námi. A jediné, co nás má táhnout tím životem, je představa progresu, proto ten progresivismus. Proto se ‚mění‘ dějiny a hodnocení některých věcí v životě atd.,“ míní profesorka.

Zmínila, že jsou zde naštěstí lidé, kteří si uvědomují, že české společnosti je indoktrinováno něco, co ani nechceme a bráníme se tomu. „Je to pan profesor Petr Drulák nebo pan Jan Schneider, kteří vidí ty celky. Ale ti progresivisté v myšlení nemají to, čemu říkáme celky, neznají počátky. V počátcích je humanita, tam jde o to, co je dobré, pravdivé a spravedlivé. Progresivisté vnímají, chápou přítomnost jen jako přípravu na tu skvělou budoucnost. Takto se vymývají mozky, jsme tím neustále krmeni,“ všímá si Hogenová.

„Dobro, pravda a spravedlnost – tomu se dnes strašně nakopalo do zadku, a to takovým způsobem, jak v mém životě snad nikdy jindy. Dnes se dobro jeví jako něco, co je stařecké, co vůbec nepatří do života. Pravda je poběhlice, která je pokaždé jiná. A spravedlnost, tu už lidé vůbec necítí. Akorát pan Fiala nám říká, že to tu je. Ale lidé to necítí, nežijí skrze to,“ upozorňuje profesorka Hogenová.

 

 

 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Natálie Brožovská

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Diskuse obsahuje 65 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Historie se opakuje jednou jako tragédie, podruhé jako fraška!, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseOdborář1 , 23.11.2024 21:02:04
Ukrajinci se stali skoro po 100 letech obětí stejné Anglosaské intriky jako Poláci v roce 1938/39. Tehdy Angličané přesvědčili Poláky aby se obrátili proti Německu i SSSR. Západní Ukrajinec je totiž prakticky poloviční Polák. A Poláci mají v sobě stále imperiální povědomí panského národa, ač to již dávno není realita. Angličané použili tehdy znovu staletími osvědčenou taktiku rozděl a panuj. Pamětníci vymřeli, tak dneska to použil znovu tandem USA/Anglie. A výsledek? Za 2 světové to Poláci málem jako národ fyzicky nepřežili. Angláni a Frantíci přišli o status velmocí. Zachránilo je jen to, že válku nakonec vyhrálo SSSR s USA. USA na tom neskutečně vydělali. Znovu se situace opakuje s určitými rozdíly. V hlavní roli zloducha je Rusko místo Německa. Užitečný idiot je Ukrajina. Oběti ale zase hlavně Slované. Žolík v pozadí je dnes ovšem Čína!! Jenže západ v čele s USA je mnohem slabší než býval! Zase to Anglosasům nakonec nevyjde. Jen to zničí Ukrajinu a její státnost. Vážně poškodí EU. Oslabí to ale i hegemonii USA. Skutečný vítěz bude totiž Čína!!!! Částečně i Rusko. Částečně proto, že musí nést velké náklady války a válečných ztrát!!! Hlavním důsledkem této války bude totiž rozpad západního uspořádání světa a konec parazitování hlavně USA na zbytku planety. Trump to může maximálně jen zpomalit a snad snížit následky změn zejména na USA. Nás i Ukrajinu hodí USA přes palubu. Hlavní nebezpečí je aby někdo nerozpoutal jadernou katastrofu a celosvětový konflikt!!!!

|  15 |  0

Další články z rubriky

„Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

16:55 „Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

Že je klobása na adventních trzích za 120 korun, si už tak nějak zvykáme. Dvě deci svařáku za 60 mož…