Hulík je držitelem Českého lva za Hořící keř, pro placený filmový kanál HBO píše seriál Pustina a připravuje životopis zpěvačky Evy Olmerové.
V závěru rozhovoru odpovídal na otázku, co říká na trend zobrazování normalizace coby doby plné pozitivní energie. Hulík si jako příklad šílenosti takové interpretace vzal oblíbený televizní seriál Vyprávěj. „Tím, jak amatérsky je napsaný a režírovaný, mi přijde, že schopnost toho seriálu protlačovat mezi diváky nějaký vylhaný obraz historie musí být dost omezená. Říkám si, sakra, tohle přece každý musí prokouknout! A hned se sám popřu: Ono to tak samozřejmě není. U části publika už je zřejmě schopnost rozlišovat mezi zjevnou kvalitou a zjevným šuntem natolik otupělá, že jim možná bude připadat, že Vyprávěj je přesvědčivý a pravdivý obraz něčeho, co jsme tady žili.“
A v kritice toho, jak bylo Vyprávěj natočené, pokračuje: „Zobrazování normalizace jako pohodového teplíčka, kdy největším malérem bylo, že v krámu nebyly banány, mi přijde velmi nebezpečné. Je to lež. A pokud si budeme takové lži záměrně pěstovat a udržovat se v nich, tak se tady nemůže nikdy nic změnit,“ prohlásil s tím, že tohle by si měli uvědomit všichni, kdo takové obrazy naší minulosti tvoří.
A dochází k překvapivému závěru: „Mezi divákem Vyprávěj a voličem Miloše Zemana existuje dost jasná spojnice.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam