Štěpán Kotrba: Výsledkem války není mír, ale vítězství ve válce

11.11.2023 13:13 | Komentář

Analytik Štěpán Kotrba odpovídá na dotaz ParlamentníchListů.cz k argumentaci Centra proti hybridním hrozbám ministerstva vnitra, které popisuje úsilí o mír na Ukrajině jako službu ruskému propagandistickému narativu a odkazuje už na praxi někdejšího SSSR.

Štěpán Kotrba: Výsledkem války není mír, ale vítězství ve válce
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Štěpán Kotrba v debatě na CNN Prima News

Co říkáte argumentaci CHH, která zavádí "mírový narativ" coby nástroj kremelské propagandy? Jak lze toto vnímání míru jako nástroje nepřítele vysvětlit v situaci, kdy se čím dál častěji hovoří o potřebě zahájení jednání a hledání politického kompromisu? Co podle vás dva roky tohoto výkladu, že mír je nástroj nepřítele, udělalo s českou společností a jejím pohledem na Ukrajinu a Rusko?

Nejlepší propaganda je ta, která je opřena o nezpochybnitelná fakta, v níž se manipulace vyskytuje jen v několika „jedovatých slůvkách“. V materiálu vyvěšeném na stránkách vnitra je mnoho jedovatých slov a jen málo reality.

Ministerstvo vnitra má pravdu, že uprostřed studené války nejen SSSR, ale všechny státy socialistického bloku podporovaly „boj za mír“, na Západě ve formě mírových „grassroots movements“, zejména v zemích, ve kterých byla silná levice – v Británii, Itálii, Francii, Španělsku. Ano, Socialistická internacionála i komunistické hnutí jsou organizace politické a mezinárodní, sdílející nejen ideje, ale i zkušenosti s jejich prosazováním, financováním a organizací. Pomáhají si.

Stejně funguje i evropská a světová pravice – taktéž financuje a sdílí taktiky boje s levicí. Teroristická School of the Americas školící 60 tisíc guerillových bojovníků a teroristů z 22 zemí Latinské Ameriky, francouzský Plan Bleu či italská zednářská lóže Propaganda Due nebo síť Gladio, vybudovaná italskou tajnou službou SIFAR se štábem NATO SHAPE v Monsu pro záškodnický boj ve východní Evropě jsou toho historickým důkazem.

Ano, V době studené války Sovětský svaz (a další země socialistického tábora) financovaly některá západní studentská a mírová hnutí či některé jejich aktivisty a stály za vznikem World Peace Council. Stejně jako stály za vznikem Mezinárodního svazu studentstva. Dokonce podporovaly i některé levicové politiky Velké Británie či protijaderný Greenham Common Women's Peace Camp, protestující proti skladování řízených střel. V SSSR existoval v té době Trust pro nastolení důvěry mezi SSSR a USA

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Z čeho by ANO pokrylo státní výdaje

Kritizujete tuto vládu, že chce jít cestou škrtů, já teda o škrtech nic nevím, ale co vím, že všude i v peněženkách lidí chybí peníze. Co s tím hodláte jako potencionální příští vláda dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Štěpán Kotrba, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseŠimša , 11.11.2023 17:16:50
Ano už od doby tzv. Oranžové revoluce jsem si říkal co se to tam na Ukrajině děje. Sdílím názor pana Kotrby jen to neumím tak dobře popsat.

|  5 |  0

Další články z rubriky

Prezident pochválil zemřelou Aničku. Ale okamžitě dostal za fotku s Novotným

15:05 Prezident pochválil zemřelou Aničku. Ale okamžitě dostal za fotku s Novotným

V neděli večer zesnula mladá zpěvačka a herečka Anička Slováčková, která několik let bojovala s rako…