Vystrčil probíral svou schůzku s prezidentem Zemanem a uvedl, že se s prezidentem shodl, že dopis na Hrad dorazil, ale už se neshodli, zda je logické, když podle jedněch nebyl adresován Jaroslavu Kuberovi, že byl bývalému předsedovi Senátu předán. A také se neshodli na tom, zda jsou nesrovnalosti ohledně původu dopisu důležité. "Můj závěr je, že byť jsme se neshodli a máme na ty věci rozdílný názor, tak dnes i díky ČT je možné si to vyslechnout a to, že se neshodujeme, je také výsledek. Jsou tady dva politici, kteří mají jiný názor, a to i na to, jak by měla Česká republika reagovat na tu agresivitu Čínské lidové republiky, resp. jejího velvyslanectví."
Tato agresivita prý pokračuje. "Nedávno volal radní čínské ambasády mému řediteli kanceláře a upozorňoval ho na to, že není vhodné, abych já poblahopřál nově zvolené tchaj-wanské prezidentce k jejímu zvolení v rámci inaugurace a učinil tak dříve, než jsem cokoliv učinil já. To znamená, on mi vlastně začal diktovat, jak bych se měl chovat. To jsou věci, které si myslím, že jsou nepřijatelné a nikdy jsem je z americké strany nezaznamenal. Aby nám někdo ještě předtím, než jsme něco udělali, začal říkat, jak se máme chovat a co udělat," přidal Vystrčil příklad.
Vojtěcha Filipa postup čínské ambasády neznepokojuje. "Já to beru tak, že každé velvyslanectví dělá svou práci," pravil předseda KSČM a na adresu Spojených států připomenul, že z nich přišla hrozba na uvalení daně z motorových vozů, když Česko uvažovalo o zavedení digitální daně. "Někdo to nazývá agresivitou, já to nazývám lobbingem," dodal s tím, že v suverénní zemi z toho není nutné dělat skandál, stačí posoudit a rozhodnout se podle sebe.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas