„V právě proběhlých amerických volbách jsme viděli naprosto bezprecedentní chování Twitteru, který blokoval a omezoval dosah příspěvků prezidenta, nebo když většina velikých televizních stanic prezidentův projev vypnula uprostřed věty. Já chápu, že pro malou část této Sněmovny, reprezentovanou především TOP 09 a Piráty, je cenzura v zájmu ‚vyššího dobra‘ žádaná, ale věřím, že většina ze zde přítomných má názor opačný. Ostatně pod tím návrhem je podepsáno asi 30 poslanců napříč kluby,“ poukázal Klaus.
Upozornil také, že před nedávnem vznikla i petice pro ochranu svobody slova na sociálních sítích, jež je k nalezení na stránkách stop-cenzure.cz. Inicioval ji herní vývojář Daniel Vávra a další. „Podepsalo ji mnoho osobností veřejného života. Mimo jiné se pod tuto petici podepsal jak mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, tak nově zvolená senátorka Miroslava Němcová. Nedovedu si představit o moc větší symbol toho, že jde o důležité celospolečenské téma přesahující pěnu dní běžné stranické politiky,“ dodal Klaus.
„Nejde totiž o nic menšího než o to, jestli budou veřejný život ovlivňovat volení zástupci, kteří dokážou oslovit dostatečný počet voličů, anebo jestli o tom, kdo vůbec bude mít šanci voliče oslovit, budou rozhodovat nikým nevolené boardy nadnárodních korporací. Příklad USA by pro nás měl být varováním a je v zájmu všech, kterým záleží na demokratické a svobodné České republice, aby se stejný příklad neopakoval u nás,“ uzavřel poslanec.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef