Jednou z kandidátek do Rady České televize byla i ekonomka Hana Lipovská, která až do konce loňského roku pracovala pro institut Václava Klause. Senátor Marek Hilšer a spolu s ním osmnáct dalších kolegů vyjádřilo přání, že by se Lipovská v Radě ČT objevit neměla, protože lze pochybovat o tom, že bude k veřejnoprávnímu médiu opravdu nezávislá. Lipovskou však kritizovali takovým způsobem, že ji možná významně zviditelnili. Tak to viděl mimo jiné i člen ODS Jan Paluska, který senátoru Hilšerovi poděkoval, že toho pro Lipovskou udělal opravdu hodně.
Podle Rožánka aktivita Hilšera a jeho kolegů nepatřila mezi nejlepší počiny, protože kandidovat do Rady ČT mohla i Lipovská, ať už se to senátorům líbí, nebo ne. I Lipovská je součástí české společnosti, zastupuje jistou část národa a může sledovat práci ČT. Stejně jako to v minulosti činily i jiné osobnosti, které byly označovány za kontroverzní.
„Největší ostudu si však senátoři utrhli při veřejném slyšení, kde byli v pozici stejných hostů jako třeba přihlížející veřejnost. David Smoljak a Marek Hilšer se chtěli pustit do Hany Lipovské, dotaz však stihl položit jen první z nich. Poté vypršel časový limit slyšení, stejný jako u všech ostatních kandidátů. Hilšer však zkoušel klást otázky i pak, navzdory férovým pravidlům. A když mu to poslanci vytkli, urazil se, že mu znemožňují se ptát. Kandidátka v té chvíli působila věcněji a klidněji. Emoce dělají jakékoliv debatě medvědí službu. A v tomto případě navíc sešikovaly příznivce Lipovské, která do finálového soupisu při hlasování hladce prošla. Nejlepší úmysly někdy dosáhnou přesného opaku,“ napsal Rožánek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp