Válka na Ukrajině trvá již více než 880 dní a jak ruští okupanti, tak bránící se Ukrajinci vysílají nad území nepřítele drony.
Ukrajinské síly provedly 22. července nálety dronů na ruskou ropnou infrastrukturu v Krasnodarském kraji a vojenskou leteckou základnu v Rostovské oblasti. Informoval o tom washingtonský Institut pro studium války (ISW) s odvoláním na další zdroje. Zdroje z Hlavního ukrajinského ředitelství vojenské rozvědky (GUR) uvedly, že ukrajinské síly provedly dronový útok proti ropné rafinérii v Tuapse v Krasnodarském kraji. Ruští prováleční blogeři si stěžují, že ruská vláda není schopná ochránit kritickou infrastrukturu před ukrajinskými útoky.
„Geolokalizované záběry zveřejněné 22. července ukazují útok dronu proti letecké základně Morozovsk v Rostovské oblasti. Ruský zdroj tvrdil, že ukrajinské síly vypustily nejméně deset dronů zaměřených na leteckou základnu Morozovsk a poškodily jeho infrastrukturu. Guvernér Rostovské oblasti Vasilij Golubev tvrdil, že padající trosky dronů způsobily požár v severní Rostovské oblasti. Ruské ministerstvo obrany tvrdilo, že ruské síly zničily 47 dronů nad Rostovskou oblastí a osm dronů nad Krasnodarským krajem,“ napsal ISW.
Čtyři lidé, včetně dvou teenagerů, byli zraněni v důsledku ruských úderů na Očakov v Mykolajivské oblasti ráno 23. července, napsal server Ukrajinská pravda s tím, že mezi zraněnými je i sedmnáctiletý mladík i patnáctiletá dívka.
Mezitím ukrajinští vojáci pobývají v oku bouře Toretsku. Podle serveru Kyiv Independent jsou tu zákopy jen 150 metrů od sebe. Ten ukrajinský je prý plný bahna a chodníčků zpevněných dřevěnými prkny.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Miloš Polák
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.