„Ukrajina bojuje legitimně proti ruské agresi. Neméně důležitý je také boj uvnitř Ukrajiny - proti rozsáhlé korupci, stínové ekonomice a neefektivní, příliš centralizované státní správě. Toto znamená především provedení zásadních reforem,“ upozorňují socialističtí europoslanci, mezi nimiž byl i Libor Rouček (ČSSD).
Ukrajina by se prý měla poučit z Oranžové revoluce. I v roce 2004 si lidé mysleli, že dojde k důležitým změnám a země se pohne kupředu, ale nestalo se tak. Lidé z Majdanu už na podobné selhání politiků nejsou zvědaví. Europoslanci proto vítají kupříkladu úvahy o vypsání referenda, které by mohlo přenést více pravomocí na lokální samosprávy.
Europoslanci se setkali s vládními představiteli, ale také se zástupci odborů či občanské společnosti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp