Stříteský, student Ježkovy konzervatoře, působil jako dobrovolník nejen na srbsko-chorvatské hranici, ale i na maďarsko-srbské hranici. „Na jedné straně spí v loužích a blátě matky s dětmi, na druhé straně stojí policie a drží jim nad hlavami obušky,“ popisoval kritickou situaci na srbsko-chorvatské hranici Stříteský. Podle něj tato situace dospěje, v případě, že nebude řešena, k eskalaci nemocí, násilí a úmrtí.
„Nejlepší by bylo, kdyby situaci na hranici někdo koordinoval,“ uvedl s tím, že je to obtížné i pro policisty. „Nebudou-li vlády rychle jednat, nebude-li systémové řešení, hrozí katastrofa,“ dodal.
Podle Stříteského se dobrovolníci snažili pro malé děti a nemocné nalézt příbytky ve stanových městečkách, vydávali horký čaj, teplé oblečení, přebalovali malé děti. „Snažíme se pokrýt ty nejdůležitější věci – teplo a střechu nad hlavou,“ podotkl.
„Nechápu, jak někdo může brát našeho největšího statistika Miloše Zemana vážně. Vyšší hodnotu než dělat si z něj srandu jeho výroky nemají,“ řekl Stříteský k výrokům hlavy státu, že mezi uprchlíky jsou převážně muži s iPhony. Podle Stříteského jsou mezi uprchlíky rovnoměrně ženy i děti.
Podle Stříteského se do pomoci uprchlíkům zapojují desetitisíce Čechů, nejlepším portálem pro možnost, jak pomoci, je www.pomocuprchlikum.cz. Na srbsko-chorvatské hranici jsou i další pomocníci ze států Evropy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef