Vražda rukou migranta v Saské Kamenici má dohru. Do města přijela i Merkelová

22.08.2019 19:14 | Zprávy

Rok po bouřlivých demonstracích v německé Saské Kamenici (Chemnitz) byl na 8,5 roku odnětí svobody odsouzen Syřan Alá S. za údajný podíl na vraždě pětatřicetiletého německého občana kubánského původu. Právě jeho smrt vyvolala v Saské Kamenici řadu demonstrací. Do města přijela i německá kancléřka Angela Merkelová.

Vražda rukou migranta v Saské Kamenici má dohru. Do města přijela i Merkelová
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Před rokem v srpnu byl v Saské Kamenici (v Chemnitzu) zavražděn pětatřicetiletý Daniel Hillig. Jeho smrt vyvolala řadu demonstrací namířených proti migrantům-uprchlíkům, neboť z vraždy byl podezřelý jeden ze syrských žadatelů o azyl.

Z podílu na vraždě byl obžalován Alá S., soud s ním začal na jaře tohoto roku. Někteří svědci však tvrdí, že na smrti Daniela Hilliga se podíleli dva cizinci. Druhým útočníkem mohl být Iráčan Farhad A., který je však zpět ve své původní vlasti a k soudu se nedostavil.

Server veřejnoprávního Německého rozhlasu tvrdí, že Fahrad A. stále nebyl dopraven do Německa a Alá S. o sobě donedávna prohlašoval, že je zcela nevinen. V posledních dnech však již jen mlčel. Obhajoba tvrdila, že proti jejímu klientovi neexistuje dost důkazů a měl by se dostat na svobodu. Kromě toho by prý měl být odškodněn za neoprávněný dlouhý pobyt ve vazbě.

Státní zástupce proti tvrzení obhajoby postavil svědka, který čin sledoval z asi 50 metrů a označil obžalovaného a jednoho z agresorů. Přesněji řečeno tvrdí, že viděl, jak došlo k bodání nožem. Během vyšetřování však také policii řekl, že viděl, jak dochází k rytmickým pohybům. Sousloví bodání nožem nepoužil.  

Podle informací ČTK byl nakonec Alá S. odsouzen k odnětí svobody na 8,5 roku.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

náměstci

Dobrý den, nemyslíte, že není problém jen v počtu náměstků, ale celkově? Nač potřebujeme tolik ministrů, ale třeba i zákonodárců? Já myslím, že kdyby jich bylo třeba o 1/3 míň, klidně i o polovinu, nic by se nestalo. A vůbec nač je třeba tolik úředníků, poradců a bůh ví koho ještě? Není tohle cesta,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mělo to dělat všechno, nedělá to dobře nic. Musk kopl oblíbenou stíhačku Černochové, testy mu dávají za pravdu

17:30 Mělo to dělat všechno, nedělá to dobře nic. Musk kopl oblíbenou stíhačku Černochové, testy mu dávají za pravdu

Elon Musk, nejbohatší člověk světa a budoucí šéf odboru pro efektivitu veřejné správy ve druhé admin…