Východoněmecké město chce zaměstnat české učitele němčiny pro běžence

02.03.2016 10:57 | Zprávy

Saská Kamenice (Chemnitz) chce zaměstnat české učitele, aby naučili děti uprchlíků němčinu. Město se k tomuto kroku rozhodlo, protože se potýká s nedostatkem učitelů a zároveň se kvůli uprchlické krizi o několik set zvýšil počet dětí, které je potřeba vzdělávat. Dnes o tom informoval saský deník Freie Presse.

Východoněmecké město chce zaměstnat české učitele němčiny pro běžence
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.

Na německé straně Krušných hor se v uplynulém roce výrazně zvýšil počet běženců, kteří byli do oblasti umístěni. Mnoho z nich jsou rodiny s dětmi, které by měly v Německu nastoupit do škol. Před zahájením školní docházky však musí absolvovat intenzivní kurzy němčiny, aby se mohly do vyučování zapojit.

Saská Kamenice se ale zároveň potýká s nedostatkem učitelů. Město proto vypsalo nabídky zaměstnání na dobu neurčitou, kterými chce oslovit učitele němčiny z Česka. Radnice očekává, že by je zaměstnala už od začátku příštího školního roku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Jana Maláčová byl položen dotaz

Spojení s Komunisty

Nakonec k němu nedošlo, ale jak jste vůbec o spojení se Stačilo, což je vlastně jiný název pro komunisty, maximálně přetřených z rudé na růžovou? To už neplatí bohumínské usnesení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dotace z ambasády USA na nás nemají vliv, tvrdí novinář. 200 tisíc dolarů pro HlídacíPes.org

7:50 Dotace z ambasády USA na nás nemají vliv, tvrdí novinář. 200 tisíc dolarů pro HlídacíPes.org

Ztráta prestiže, pád do žumpy. Tak expert oslovený ParlamentnímiListy.cz komentoval zjištění o finan…