Opřel se také do protiislámské iniciativy profesora Martina Konvičky: „Konvičkovci řeší uprchlíky založením Bloku proti islámu, vystavováním fotografií ukamenovaných žen, případně svrhávají vládu, která má v polovině svého mandátu neskutečnou podporu na úrovni ústavní většiny, jakou neměla žádná vláda v minulosti…,“ podotkl ironicky.
- Celý text je ZDE
Nit suchou nenechal ani na šéfovi Národní demokracie Adamu B. Bartošovi: „Bartošovci konstruktivně řeší tyto problémy pobíháním se šibenicemi, vyvoláváním blanických rytířů a modlitbou na kolenou plného tábora lidu sestávajícího ze stovky občanů. Nevím, zda pan Bartoš zaznamenal, že na táborech lidu v 19. století, ale i v květnu 1968 za účasti Dubčeka a spol. se účastnily desetitisíce aktivistů,“ uvedl Vyvadil.
Zmínil i nápad Andreje Babiše uzavřít vnější schengenské hranice a nasadit vojska NATO k zabránění vstupu uprchlíků. „Nevím, pod jaké ustanovení by bylo možné vojenskou akci proti uprchlíkům založit. Neznám takovou. Ledaže by nám uprchlíci vyšli vstříc, oblékli se do uniforem armády Ruské federace, vzali si atrapy kalaschnikovů a byli schopni kuňknout alespoň tři slova v ruštině. Potom bychom tu mohli narazit na čl. 5 smlouvy o NATO,“ napsal Vyvadil posměšně.
To máme na bárky s uprchlíky házet torpéda?
Podivil se i nápadu na uzavření hranic. „Jak? Kladu otázku, jak odlišit miliony turistů, kteří budou tyto hranice rovněž přecházet, od uprchlíků anebo uzavřeme hranici i před nimi? U letecké dopravy by problém neměl být. Zajímal by mě rozpracovaný návrh pana místopředsedy vlády, jak s těmi bárkami, na kterých připlouvají. Házet na ně miny, případně malá torpéda? A jak splnit podmínky úmluvy o uprchlících?“
Vyvadil kritizoval i hlavu státu. Připustil, že návrh prezidenta republiky a předsedy vlády na posílení společné vnější hranice Schengenu zní rozumně. „Ale jen zní. Je to z říše pohádek. Vytvoření celoevropského policejně-vojenského protiimigračního útvaru by při známé neschopnosti EU, kompetenčních sporech a způsobu vybavení trvalo roky. Jistě nikdo z nás nebude mít nic proti posílení agentury Frontex, ovšem ty desetitisíce migrantů na hranicích Srbsko – Makedonie – Maďarsko nic z toho nezastaví.“
Německo je jedna z nejbohatších zemí světa, má povinnost se o uprchlíky starat
A jak tedy řešit uprchlický problém podle Vyvadila? Prý je třeba i za cenu rozpadu EU trvat na tom, ať si azylanty řeší ta země, do které směřují. „Jestliže k nám momentálně chce jen cca 80 azylantů ze zemí, za jejichž ničení neseme odpovědnost (Sýrie, Afghánistán apod.), musíme se s tím vypořádat. Jestliže do Německa již směřuje několik set tisíc, také se s tím bude muset vypořádat. Je to jedna z nejbohatších zemí světa, má pod palcem celou EU, tak je její povinností se starat,“ tvrdí. Redistribuci uprchlíků mezi jednotlivé země EU odmítá s lakonickým zdůvodněním: „Stejně by utekli.“
Evropa se při řešení problémů s uprchlíky nepohne, „pokud neodstartuje jako jeden muž návrh na změnu úmluvy o uprchlictví, která jednotlivé státy svazuje a nutí je přijímat anebo alespoň o přijetí rozhodovat u statisíců a do budoucna milionů migrantů.“ „Pokud tato smlouva nebude změněna, např. z důvodu ohrožení bezpečnosti, není Evropě pomoci,“ myslí si Vyvadil.
Uprchlíky nelze nutit, aby zůstávali v chudších zemích
Není možné prý také nutit uprchlíky, aby zůstávali v chudších zemích, jako je právě ČR, kde navíc nemají jakékoliv zázemí. „Proto i přerozdělování uprchlíků je naprosto nesmyslné, násilné a vyvolá mnoho konfliktů a agrese,“ domnívá se.
Za neudržitelné považuje další pokračování schengenského prostoru. „ Ochranu tzv. vnějších hranic nelze spravedlivě žádat od hraničních zemí, jako jsou Maďarsko, Řecko či Itálie. To je sadismus. My bychom nezvládli ani desetinu toho přílivu.“
Každý stát si prý bude muset sám rozhodnout o prostředcích, jaké k ochraně své bezpečnosti a pořádku potřebuje, včetně použití armády i zbraní.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam