Manažer Vadim Petrov považuje korespondenční volby za nebezpečné a říká, že omezování slova a korespondenční volby pouze slouží Fialově mocenské konstrukci. Připouští, že i u klasických voleb, kdy jde volič za plentu, se dá volba ovlivnit. Příkladem uvádí, když někdo voliči již předem sebere některé lístky, popřípadě mu zaškrtá kandidáty a za plentu ho poté pošle již s rozhodnutou volbou. I takto lze volby ovlivnit, ano, ale podle Petrova by se ovlivňování korespondenčními volbami ještě zefektivnilo. Připomíná prezidentské volby, kdy lidé psali na sítě: „Řekl jsem rodičům, že budou volit Pavla, nebo svá vnoučata neuvidí.“ O jisté vydírání či ovlivnění by se při korespondenčních volbách dle Petrova mohli pokusit jak rodinní příslušníci, tak i zaměstnavatel nebo náboženská skupina.
„V době hodnotově neukotveného politického spektra volby vyhrává ten, kdo dokáže pracovat s volebním výsledkem předem,“ prohlašuje Petrov. Dokazuje to na příkladu pětikoalice na dohodě na vedení Prahy. U moci podle něj mohou být jen ti, kteří se dokážou sjednotit, a těmi mohou být i „konzervativní“ ODS s „progresivistickými“ Piráty. Fiala to sám jakožto politik spíše konzervativnějších hodnot pochopil velice rychle, dle Petrova.
„Omezování svobody slova, korespondenční volba… hledání vnitřního nepřítele (Babiš, ANO, dezoláti, míroví štváči, proruSSští švábi… nebo jen ti pomýlení), jsou už jen techniky na udržení moci,“ uzavírá Petrov.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luk