Ve všech případech podobné masové nelegální migrace jaké dnes čelíme, existuje dle Bašty pouze jediný osvědčený prostředek, jak se účinně bránit – bojovat s organizovaným zločinem, který ji organizuje. Sledovat finanční toky a zabavit špinavé peníze, zatknout organizátory, zničit prostředky použité ke spáchání zločinu – v tomto případě lodě.
„Nikde jsem se však nedočetl, že by Evropská komise o podobné strategii vážně uvažovala. Místo toho nám navrhuje kvóty pro jednotlivé členské státy. Za to je obchodníci s lidmi snad budou svatořečit, protože to jim zvýší obrat nebývalým způsobem,“ nelíbí se bývalému diplomatovi.
Evropa ghett nebo Islámský stát?
Příliv statisíců nevzdělaných a nekvalifikovaných mladých mužů může dle Bašty v budoucnu změnit Evropskou unii v Evropu ghett, v níž původní obyvatelé přes svoji početní převahu budou diskriminovaným etnikem. Jak kvůli své neochotě bránit se, tak kvůli repetici pádu Říše západořímské, které se chovala stejně iracionálně jako my dnes.
„V tom horším scénáři se to, co nesprávně nazýváme Islámský stát, vydá na svůj vítězný pochod Evropou, neboť jde o nejvyspělejší stádium organizovaného zločinu. A EU není schopna čelit ani jeho primitivním formám,“ vykresluje Bašta nelichotivou vizi Evropy.
Bílí jsou hrozné svině
Byť nepovažuje Bašta uprchlické kvóty za vhodné řešení uprchlické krize, české společnosti by to dle něj přece jenom mohlo přinést pozitivum – mohlo by to prý zlepšit vztah majoritní společnosti k Romům.
„Vzpomínám si, jak jsem v počátku osmdesátých let stavěl most v Trmicích, kde tehdy vedle většinové romské populace žilo i několik stovek Kubánců, bývalých žoldáků z Afriky. Jejich pohled na naši společnost zněl: „Jsou dvojí Češi, hnědí a bílí. Ti hnědí jsou v pořádku, vstřícní a přátelští. Ti bílí jsou hrozné svině.“ A o naší zemi tvrdili, že zde nikdy není léto. Jen dva druhy zimy – bílá a zelená. Možná, že by ta druhá definice mohla některé běžence odradit,“ konstatuje Jaroslav Bašta v komentáři pro server první zprávy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš