František Matějka: Čína skupuje Řecko. A Řekové jsou v šoku, že musí makat

01.03.2012 13:02 | Zprávy

Zatímco ECB odmítá kupovat řecké dluhopisy (asi došel papír na bankovky), skupuje Čína řecké podniky.

František Matějka: Čína skupuje Řecko. A Řekové jsou v šoku, že musí makat
Foto: facebook
Popisek: František Matějka

Ty jedou a nepotřebují dotace. Jen Řekové křičí. Musí makat, pracují prý jako otroci a nemohou mít odbory.

Přístav Pireus ve Středomoří jen tak nepřehlédnete. Jeho podstatnou část, kterou pronajal před dvěma roky na pětatřicet let bývalý premiér Papandreu, ovládá čínská firma Cosco. Zatímco firma zaplatila Řecku sjednanou cenu, jede bez potřeby státních či unijních dotací, vydělává a chce se v lokalitě dál rozvíjet a zaměstnat více lidí, stěžují si současní zaměstnanci na to, že musí pod taktovkou mentality asijského vedení makat a nemohou mít odbory, které asijský zaměstnavatel netoleruje a stát s ním nechce jít do střetu. Ostatně předešlé odbory krok bývalého premiéra silně kritizovaly. Podle nich totiž, jen si to představte, v době, kdy už bylo Řecko fakticky dávno na cestě k dnešnímu stavu, upřednostnil ekonomický zájem nad práva zaměstnanců. No řekněte, taková drzost!

Inu, Čína, která je v očích spojených socialistických států Evropy sociálně nesolidárním komunistickým totalitním režimem, pošlapávajícím námi zastávaná všeobjímající lidská práva, vstoupila na starý kontinent a názorně nám tu ukazuje, jak funguje kapitalismus. Myslím, že je to větší výpověď o skutečném stavu úpadku na starém kontinentu, než tisíce slov na papíře z Bruselu, jak se budeme mít jednou solidárně všichni fajn.

Řekové, prodejte Řecko Číně celé. Sice budete muset místo zakládání odborů makat, ale za pár let jste z ekonomických problémů venku a nová generace už možná získá ty správné pracovní návyky. Soudě ostatně z toho, co se v Evropě děje, mohou následně v klidu na řadu přijít Portugalsko, Španělsko nebo Itálie. Snad by to lidi ve zbylých státech z toho falešného sociálního rovnostářství konečně probralo.

Psáno pro blog idnes.cz

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: František Matějka

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Znamení změny

13:57 Petr Hampl: Znamení změny

Druhý pohled Petra Hampla